19. oktoober 1997 kell 22:00

Suurem osa optsioone jäi kasutamata

Suurem osa üles jäänud oktoobri aktsiaoptsioonidest jäi reedel kasutamata, ütles Hansapanga finantstoodete osakonna juht Tõnis Haavel.

Eesti finantsasutuste poolt väljastatud oktoobris lõppevate optsioonide maht oli teisipäeva seisuga 153,9 miljonit krooni. Haaveli sõnul lõpetasid paljud investorid optsioonid juba varem kui reedel.

Haaveli ütlusel oli müügioptsioonide osa umbes protsendisuurune kasv tingitud sellest, et müügioptsiooni ostjad hoidsid langeva turu tõttu optsioone kauem käes. Paljud ostuoptsiooni tegijad seevastu eelistasid lõpetada optsiooni juba enne oktoobrikuu kolmanda reede saabumist.

Haavel märkis, et optsioonide kasutamine ei avaldanud reedel aktsiate hindade langusele olulist mõju. Aktsiate hindu kajastav Äripäeva aktsiaindeks langes reedel 1,57% võrra.

Oktoobri kolmandal reedel lõppenud ostuoptsioone oli eelmise teisipäeva seisuga kokku 140,3 miljoni krooni väärtuses. Suurim alusväärtuste summa oli Hoiupanga aktsiatele tehtud ostuoptsioonidel -- 76,6 miljonit krooni.

Oktoobris lõppenud müügioptsioonilepinguid oli kogumahus 13,6 miljonit krooni. Kõige rohkem -- 7,8 miljoni krooni väärtuses -- tehti müügioptsioone Ühispanga aktsiatele.

Tõnis Haavel ütles, et ei pea õigeks Tallinna väärtpaberibörsi poolt aktsiaoptsioonide mahtude avalikustamist praeguses vormis. See ei kajasta optsioonituru ning ka aktsiate teiste tulevikuinstrumentide liikumisi, nentis Haavel. ÄP

Hetkel kuum