20. oktoober 1997 kell 22:00

Kolmanda põlvkonna turvasüsteem

UUDISTOODE

Kaitsetoime:- high security- süsteem Eurostandardi EN15031 järgi

Võimus:- Valvetsoonide arv 200, alates 1998. a veebruarist 1000

Mälumaht:- 1000 kellaaja ja kuupäevaga varustatud sündmust

Tootja:- EUROPLEX Ltd, Iirimaa

Hind :- peakontroller -- 14 000 krooni

Europlex 3 GS on integreeritud valvesüsteem, kus keskseadme külge saab ühenda eri tüüpi andureid, videovalvet, kontroll-, pääsla-, andmete ülekande- ja otsingusüsteemi ning palju muudki veel.

3 GS ei ole pelgalt passiivne firma valve- või kontrollsüsteem, vaid reageerib sissetungijale, korrarikkumisele või firma vara raiskamisele aktiivselt kas siis helisignaaliga, pääsla sulgumisega, hoiatava kirja ilmumisega arvutiekraanile, teatamisega valvemeeskonnale või firmajuhile vms.

3 GS tegutseb erinevalt inimesest nii kriisiolukorras kui ka tavalisel tööajal programmeeritud tegutsemismalli alusel masinlikult ja momentaanselt. Siinjuures on oluline, et kogu integreeritud tarkvara hoitakse spetsiaalses suure töökindlusega kontrolleris, mitte aga arvutis. Lauaarvuti, millelt jälgib 3 GSi tööd üks süsteemioperaator, on vaid juhtimiskeskus mis jagab üldistavaid andmeid ja juhiseid.

3 GSi eeliseks on süsteemi edasiarendamise ja laiendamise võimalus. Üks 3 GS kontrollkeskus võimaldab valve alla võtta terve rea valvetsooni liinimooduleid, kuhu omakorda saab ühendada kuni 200 üksikut objekti. Kahe anduri kaugus 3 GSi kaabelvõrgus võib olla kuni 200 meetrit ja kaabli pikkus kahe süsteemibloki vahel, kus signaal võimendatakse, võib ulatuda kuni ühe kilomeetrini. Kaabli kogupikkus võib ulatuda kümnete kilomeetriteni. Andureid saab häälestada kaasaskantava seadmega. Lingi infrapunase kiirega saab kontrollida kõikide süsteemiosade tööd kuni 15 meetri kauguselt.

3 GSi on otstarbekas rakendada suurtel objektidel: suure hoone või maa-alade valvamisel objektide reana. Süsteem on polüfunktsionaalne.

Süsteemi uudsus ja efektiivsus seisneb järgmises:

- võimaldab valvata palju objekte suurel territooriumil (vahekaugusel kuni 1 km)

- kaabelvõrgu lõhkumine teadvustatakse, kusjuures ühest kohast lõhkumine ei riku süsteemi. Kahest kohast läbilõikamine viib rivist välja vaid eraldatud osa.

- kontrollida ja häälestada saab kaasaskantava puldiga

- integreerib endas turva- ja tulekahjusüsteemi, videovalvet ja hoone insenertehnilist juhtimist. Rein Laigo projektijuhtimise ja ehitusjärelevalve ASi Innomore Eesti projektijuht

Hetkel kuum