21. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Valitsus peab enne detsembrit otsustama, kas kehtestada tollitõkked Euroopa Liidu (EL) maadega.

Kuigi Eestil on ELiga sõlmitud vabakaubanduslepe, lubab see sel aastal määratleda ELi riikidest sissetoodavate kaupade tollimaksud, ütles peaminiastri majandusnõunik Heido Vitsur eile pärast valitsuse õhtust kabinetiistungit.

Kui poliitiline otsus on jaatav, kehtiksid tollibarjäärid ELi maadega umbes kolm-neli aastat kuni Eesti liikmeks saamiseni, rääkis Vitsur.

Vitsuri sõnul polnud eile juttu ühestki konkreetsest kaubagrupist, mille tolle võiks kehtestada. BNS

Leks Kindlustus, kes seltsi turundusjuhi Pille Kaselo sõnul peab aktsiate ostmiseks kõnelusi nelja Leedu kindlustusseltsiga, pidas eile läbirääkimisi Leedu kindlustusseltsiga Ukio Draudimas.

Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan ütles, et kindlustusinspektsiooon pole Leksile veel andnud luba Leetu investeerimiseks ning seetõttu ei saa selts võimalikke eelläbirääkimisi kommenteerida.

Kastan viitas ka konfidentsiaalsusnõudele, lähtudes läbirääkijate vahel sõlmitud kokkuleppest.

Leks Kindlustus on varem teatanud, et kavatseb osta Leedus kindlustusseltsi.

Leedu preemiate mahult kolmas kindlustusselts Ukio Draudimas kogus tänavu üheksa kuuga kindlustuspreemiaid 9,873 miljonit litti ehk ligi 35 mln krooni. BNS Farmaatsiatehase Moskva tehas ei tööta

Farmaatsiatehase tütarettevõttele Mostal kuuluv Moskva pakendamistehas pole käivitunud, sest praeguse tootmismahu juures ei ole see efektiivne, ütles tehase avalike suhete nõunik Aap Tänav.

Farmaatsiatehas teatas mais börsile, et on käivitanud Moskvas pakendamistehase, mille tootmisvõimsus on ligi 70 mln krooni aastas.

«Ilmselt siis, kui me avaldasime börsiteate, ei olnud näha odavamaid võimalusi pakkimiseks,» põhjendas Tänav maikuus avaldatud teate paikapidamatust.

Läti ravimitootja Olainfarmi juht Valeri Malõgin süüdistas Tallinna farmaatsiatehast avalikkusele väärinfo edastamises ja tulude varjamises. BNS

Tallinna linnavaraamet müüs eile avalikul suulisel enampakkumisel Tammsaare tee 94 asuva kunagise ABC 7 kaupluse 3 miljoni krooni eest ASile Kavass.

Enampakkumisest võttis Tallinna linnavaraameti juhataja Eve Finki sõnul osa neli pakkujat ja madalaim pakkumus oli 100 000 krooni üle miljoni kroonise alghinna. Hoone ostjale ei kaasnenud mingeid lisatingimusi ja ostja võib hoonega ette võtta, mida ta soovib, ütles Fink.

Toiduainete müügi ja laevade varustamisega tegeleva ASi Kavass juhatuse esimehe Tarmo Sammalpärgi sõnul ei olnud ettevõttel seni korralikku ruumikat müügikohta. Uus toidupood loodetakse avada juba kahe kuu pärast, lisas ta. Tehtavate investeeringute suurust Sammalpärg ei avalikustanud. ÄP

Hetkel kuum