21. oktoober 1997 kell 22:00

Turg nagu moodne kaubanduskeskus

Asukoht:- Tammsaare tee 116

Tellija:- AS Combinent

Peatöövõtja:- Mõigu EK Ehitus

Suuremad alltöövõtjad:- Viljandi Metallitööstus

Projekteerija:- AS KOM-Projekt

Tööde kestus:- november 1996 -- detsember 1997

Ehitusmaksumus:- ca- 50 miljonit krooni

Kadaka turul kolitakse varsti klaaskasvuhoonest kivimajja. Uus turuhoone ei jää väljanägemiselt alla juba tuntuks saanud kaubanduskeskustele.

ASi Combinent juhatuse esimehe Aivar Leinemanni sõnul on ehitamisel arvestatud võimalusega, et turgude pidamist hakatakse ahistama ja hoone tuleb ümber profileerida tavaliseks kaubanduskeskuseks. Tallinna suurim katusealune kaubanduspind on enamjaolt ühekorruseline. Eraldi saalid on toiduainete ja tööstuskaupade müügiks.

Praegu ehitatakse tühjadele saalilagendikele bokse, mille on juba ostnud tulevased müüjad ca 15 000 krooni eest. Lisaks peavad müüjad maksma renti 4500--9900 krooni kuus.

Ehitaja jaoks tähendas nii suure müügihoone ehitamine suurt töömahtu, mille täitmiseks kulusid alates aprillist ka kõik laupäevad. Mõigu EK Ehituse projektijuhile Raivo Vahemetsale meenub ehitusest rääkides kõigepealt 12 500 m² põrandapinda, mis tuli katta põrandaplaatidega. Samaväärse suurusega laetööd on veel pooleli, kuna Euroopast lõppes otsa Sprefixi soojustusmaterjal. Materjali otsimine Kanadast on nihutanud ka ehituse valmimise tähtaega kuu võrra edasi.

Peale Maruzzi põrandaplaatide ja Sprefixi laesoojustuse on ehitise välisfassaadi kujundamisel kasutatud ka rohkelt Columbia Kivi murtud plokke.

Kui detsembri alguses tööle hakkav turuhoone suudab tehtud investeeringud tagasi teenida, lubab Leinemann kõrvale ehitada veel ühe kaubanduskeskuse. Seniks aga lükatakse praegu kaubandustegevusega täidetud kasvuhooned kokku ja rajatakse suurima katusealusega müügihoone kõrvale ka Tallinna suurim parkla.

Hetkel kuum