22. oktoober 1997 kell 22:00

Tuhanded soomlased on näidanud üles huvi Helsingi telefonifirma aktsiate ostmise vastu ning aktsiate märkimisõigusest endast on saanud edukas ostu-müügiobjekt.

Peaaegu 10 protsendil Soome elanikest on õigus osta 10 Helsingin Puhelin Oy aktsiat soodushinnaga 55 Soome marka aktsia.

Aktsiate märkimisõigus on 415 000 kooperatiivi liikmel, kellele kuulub aktsiaid emiteeriv operaatorfirma Helsingin Puhelin Oy.

Kooperatiiv Helsingin Puhelin Yhdistys (HPY) laseb välja 6 000 000 aktsiat ning noteerib need väärtpaberibörsil.

Analüütikute sõnul on Helsingin Puhelin esimene tugev firma, mis tuleb oma aktsiatega turule pärast Neste muutmist avalikuks aktsiaseltsiks 1995. aastal.

Emissioon on tekitanud tõsist huvi väikeaktsionärides.

«Asi läheb kogu aeg hullemaks. Me avame umbes 400 kontot päevas, kusjuures tavaliselt on see näitaja 20,» ütles Päivi Laaksomies Soome väärtpaberite keskdepositooriumist.

Paljud soomlased on oma märkimisõiguse ära müünud, vallandades aktiivse tegevuse mustal turul.

Helsingin Puhelin Yhdistys maksab märkimisest loobuvatele liikmetele 300 marka, kuid märkimisõiguse turuhind mustal turul on praeguseks kerkinud juba 490 margani. BNS

Ukraina valitsus alustab järgmise aasta alguses riigi sideettevõtete erastamist ning loodab anda sidesektori erakätesse 1--2 aastaga, ütles peaminister Valeri Pustovoitenko. Ukraina loodab teenida sidefirmade aktsiate müügist 2,5 miljardit dollarit. BNS

Eesti Mobiiltelefon otsustas pikendada lisateenuste «Lühisõnum Internetti» ja «e-mail GSMile» tutvumisperioodi kuni 30. novembrini 1997. Selle aja jooksul on teenust «e-mail GSM-le» võimalik kasutada tasuta.

Messil TELE'97 tutvustas EMT oma GSMi-klientidele ka uut katsetamisjärgus teenust tingnimetusega «Kõnehinna loendur», mis võimaldab telefonil näidata kõne ligikaudset maksumust.

14. oktoobrist on EMT GSM-võrgus kasutusele võetud uus teenus «Kärjeteade», mis on mõeldud nii operaatori- kui kommertsteadete edastamiseks mobiiltelefonidele. Esialgu edastatakse klientidele tugijaama kärje nime, milles mobiiltelefon parajasti asub. ÄP

Hetkel kuum