23. oktoober 1997 kell 22:00

Eesti draamateatri suures saalis 27. (läbimäng), 28. (esietendus), 29. ja 31. oktoobril kell 19 kriminull "Inspektor tuleb" pilet 30--80 krooni

Mikk Mikiveri lavastatud John Boynton Priestley kriminull «Inspektor tuleb» on kriminull selle sõna kõige ehedamas tähenduses: on surm, mille põhjuseid uuritakse, on kahtlusalused, on segadus surma ümber. Ja siis tuleb inspektor. Kuid kas ta ikka tuleb? Ja kas surm ikka on surm või ei ole?

Osades Evald Hermaküla, Maria Klenskaja, Tõnu Kark, Meeli Sööt, Ivo Uukkivi, Külli Koik, Taavi Teplenkov.

Filmistsenaariumites on tavaliselt kohas, kus mingi kuritegu toimub, kogemata kohal ka keegi tähtis isik, kellest saab olukorda lahendades kangelane. «Presidendi lennukis» on vastupidi: tähtsa isiku juures on soovimatud külalised -- terroristid, kes nõuavad anarhistide liidri vabastamist ja lubavad iga kurjategija vanglas viibitud pooltunni eest võtta ühelt presidendi lennukil reisijalt elu. Presidendil tuleb valida -- kas lennukilviibiva perekonna või massimõrvari vabadusselaskmise vahel ehk siis tüüpiline küsimus rahva juhile: kas mina või rahvas.

Osades: Harrison Ford, Gary Oldman, Glenn Close, Paul Guilfoyle.

19. septembril esietendunud Pjotr T?aikovski ballett tuleb 25. oktoobril lavale tuntud priimabaleriinidega: Aurora osas debüteerib Kaie Kõrb ja prints Désiré rollis Ivan Kornejev Moskva akadeemilisest klassikalise balleti teatrist. Ivan Kornejev esineb Eestis esmakordselt.

Pühakut ajavad taga rahvusvahelised sündikaadid, maffia, ametivõimud ja Interpol. Kuigi ta on ametlikult kelmiks tembeldatud, sest toimetab kõrvale ka kõige paremini kaitstud varandusi, võitleb ta õigluse eest seal, kus seadus on jõuetu. Seejuures ronib ta pilvelõhkujate katustel ja seintel, kihutab kiirete autodega, tegutseb nii läänemaailma kui Venemaa metropolides. Filmis on eriefekte ja actionit, mis ei jää alla uuele Bondi-filmile. Val Kilmer, kes mängib filmis Pühakut, on ära teeninud kriitikute kiituse. Filmivõtteid on tehtud ka 1996. aastal Moskvas, sest Pühak peab seal võitlema vene miljardäriga, kes otsustab saada esimeseks uue Vene impeeriumi tsaariks.

Hetkel kuum