26. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Itaalia liitus 1995. a 26. märtsil jõustunud Schengeni lepinguga, millega tänaseks on ühinenud veel Saksamaa, Belgia, Prantsusmaa, Luksemburg, Holland, Portugal ja Hispaania.

Seoses Itaalia ühinemisega Schengeni lepinguga muudab Itaalia Tallinna saatkond viisade väljaandmise korda, teatas saatkond.

Alates pühapäevast kehtivad Itaalia Tallinna saatkonnas väljastatud viisad sissesõiduks Itaaliasse ja kõikidesse teistesse Schengeni lepinguga ühinenud riikidesse, kui Schengeni viisaruumis viibimine ei ületa 90 päeva 6kuulise perioodi jooksul. BNS

Rootsi meediakontsern Marieberg tahab laiendada tegevust Ida-Euroopas ja teistes Põhjamaades ning näeb oma rolli vähenemist Rootsi meediaturul, ütles kontserni tegevdirektor Bengt Braun.

«Me tahame omandada rohkem firmasid Põhjamaades ja Ida-Euroopas,» ütles Braun.

Mariebergist saab 2002. a Läänemeremaade suurim, rentaablim ja aktsiaturul hinnatuim meediakontsern, ütles ta.

«Kindlustame oma positsiooni kõikidel turgudel ning meie eesmärk on saavutada 10% aastane juurdekasv,» ütles Braun. STARTEL-BNS

USA tubakakontsern Philip Morris Co katsetab spetsiaalsest sigaretist ja piiparisuurusest sigaretisüütajast koosnevat süsteemi, mis peab püüdma kinni suitsu, tuha ja tubakalõhna.

Tubakafirma varustab katsetamisperioodil Accordi suitsetamissüsteemiga 100 suitsetajat Ühendriikides ja Jaapanis.

Patareidel töötav süsteem laseb sigaretil põleda vaid siis, kui suitsetajad tõstavad kogu seadme huulte juurde, teatas kompanii.

Uus süsteem peab vähendama passiivset suitsetamist.

Pakk spetsiaalseid sigarette maksab kuni 2,75 dollarit ja kogu süsteem, mis sisaldab ka sigaretihoidja ning patareilaadija, läheb maksma 50 dollarit. AP-BNS

Rootsi põhjaosas asuvast Svartlidenist leiti kullaleiukoht, mis sisaldab 16 tonni kulda. Kullaleid kuulub Põhja-Euroopa väärtuslikumate hulka.

Kullasoon on pisut üle kilomeetri pikk asub 100 m sügavuses. Puurimised osutasid, et üks kullasoone malmitonn sisaldab ca 7 g kulda. TT-STT-ETA

Hetkel kuum