29. oktoober 1997 kell 22:00

Forekspank ostab ETK-lt Orto keemiavabriku

ETK Orto müügihind on 19,9 miljonit krooni, vabriku ostu finantseerib Forekspank. Orto töös ja juhtkonnas tuleb tõenäoliselt muutusi, märkis Foreks Arenduse juhataja Riho Pärtel. «Orto põhitegevus jätkub,» sõnas ta. Tootmise võimalik ümberkujundamine sõltub Pärteli sõnul aga eelkõige Orto ostmiseks kaasatud strateegilisest partnerist, kelle nime ei soovinud Pärtel veel avaldada. Ta lisas, et ettevõttel on potentsiaal tõsta efektiivsust.

ETK Orto tegevdirektori Valev Kuusemäe sõnul on ettevõtte käibe kolme- või neljakordistamine lihtsalt saavutatav. Kuusemäe väitel on eellepingute põhjal ettevõtte järgmise aasta käibeplaan tänavusega võrreldes kahekordne. «Kui partner Venemaal oma ostupotentsiaali õigesti hindas,» täpsustas ta.

Ortol on Tallinnas Suur-Sõjamäel ka kasutamata tootmis- ja laohooned, kus seni rentnikke pole. «Osa kinnisvara on võimalik realiseerida kuue kuni kaheksa miljoni krooni eest,» märkis Valev Kuusemäe.

Muutusi Orto juhtkonnas Riho Pärtel esialgu täpsustada ei soovinud. «Me ei torma ummisjalu,» sõnas ta. «Kui leiame ühised huvid, pole välistatud, et keegi jääb,» lisas Pärtel.

Valev Kuusemäe ütles, et Foreks Arendus on teinud talle ettepaneku jätkata. «Kui pank tahab arendada tootmist, võib välja vahetada minu kui tippjuhi, aga kogu süsteemi tavaliselt ei lammutata,» sõnas Kuusemäe. «Arvan, et võimalus meile antakse, aga kui välja ei vea, on loomulik, et vahetatakse välja,» kommenteeris Kuusemäe.

Kindluse Orto tuleviku suhtes annab see, et kõik neli ETK-le ostupakkumuse esitanud firmat olid huvitatud tootmise jätkamisest, ütles Kuusemäe. Äripäeva andmetel käis Ortoga tutvumas ka kinnisvaraärimees Priit Kajari, kes aga pakkumust ei teinud. «Kõige kurvem ongi, kui ostja on mõni hull, kes tootmise seisma paneb,» kommenteeris Valev Kuusemäe.

Hetkel kuum