30. oktoober 1997 kell 22:00

Estonia teatris 6., 8. ja 12. novembril kell 19.00 New Yorgi avangardtantsu esietendus pilet 80--200 kr

Estonia teatri balletilaval esinevad vaid kolme etendusega new-yorklased, tutvustades maailmalinna moodsat tantsustiili.

Tantsuetendus on kolme erineva koreograafi Marika Blossfeldti (USA/Eesti), Bill Youngi (USA) ja Andy Wongi (USA/Hongkong) nägemused kaasaegsest avangardtantsust, kolm erinevat lavastust spetsiaalselt «Estonia» balletile. Muusika on valitud Ott Karbi, Heido Aadla, Mio Moralesi ja Raimond Valgre loomingust. Omapäraseim kombinatsioon on Andy Wongi koreograafia Raimond Valgre muusikale.

Kauni traditsioonina tähistatakse novembri alguses hingedepäeva kontsertitega, millest seekord soovitaks kahte.

Tallinna linnahallis esineb Arsise kellade ansambel Aivar Mäe juhatusel, Tallinna poistekoor, Hanna Pruuli ja Hanna-Liina Võsa, Reet Paaveli tantsurühm, ooperilauljatar Pirjo Levandi ja estraaditäht Andres Ots.

Tõsisema muusika huviline seadku sammud Estonia kontserdisaali, kus pühapäevakell 19 tuleb esiettekandele noore helilooja ja organisti Toomas Trassi suurteos «Luukase passioon». Esitavad Eesti muusikaakadeemia sümfooniaorkester, Eesti Kontserdi oratooriumikoor.

Tuleval esmaspäeval rõõmustab pealinlasi taas Rakvere teater, esitades seekord «Lolitaga» kuulsaks saanud Vladimir Nabokovi teosel põhineva ja kuulsa vene lavastaja Vjat?eslav Gvozdkovi poolt lavale seatud menuka lavastuse «Kuningas. Emand. Soldat», mille peaosades on Ülle Kaljuste (külalisena), Ülle Lichtfeldt, Erik Ruus, Heino Seljamaa jt.

Möödunud aastal eksponeeriti menuga arhitektuurinäitust «Põhjamaade arhitektuuri noorem põlvkond» Veneetsia biennaalil. Nüüd on maailmas hinnatud arhitektuurikunst jõudnud ka Eestisse eriti rafineeritud kujul: kõrgetasemelistest töödest on väga tiheda sõelaga välja valitud parimatest parimad. Igast riigist valiti esinema vaid neli arhitekti või arhitektuuribürood.

Kõik see on aktuaalne praeguses Eestiski, kus käib hoogne ehitustegevus. Õpetlikku on arhitektidele ja vaatamisväärset külastajatele. Ehitised on haaravalt eksponeeritud: projektide kõrval on konteksti tajutavaks muutvad maketid.

Hetkel kuum