30. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna volikogu võttis eile õhtul vastu selle aasta 50,968 miljoni kroonise lisaeelarve, mille tuludest poole moodustab linnavara müük ja poole üksikisiku tulumaks.

Lisaeelarve vahendid lähevad abilinnapea Ants Leemetsa teatel peamiselt investeeringuteks neisse valdkondadesse, mis jäid põhieelarvega katmata.

Linnavalitsus esitas eelarve hea laekumise ja linnavara tulusa müügi tõttu volikogule kinnitamiseks 45,73 miljoni kroonise lisaeelarve. Selle maht kasvas parandusettepanekutega üle 50 miljoni krooni.

Üheksa kuuga oli Tallinn selle aasta 2,1 miljardi krooni suurusest eelarvest täitnud 75,6 protsenti. BNS

Kõrgeima ostuhinna -- 150 miljonit krooni -- pakkus keemiakombinaadi Kiviter aktsiate eest konkursil kolmandaks jäänud Eesti, ?veitsi ja Saksa investorite konsortsium Lonro Chemicals Ltd.

Londonis registreeritud kolme maa investorite huve esindav Lonro Chemicals Ltd pakkus 100 protsendi Kiviteri aktsiate eest 150 miljonit ja kolme aasta investeeringuteks 540 miljonit krooni, ütles firma direktorite nõukogu liige Aare Viira.

Investeerimiskohustusest oli 250 miljonit tagatud pangagarantiiga, mis oli deponeeritud Hansa- ja Hoiupangas, rääkis Viira. 250 miljoni krooni peale oli kontsernil ?veitsi päritolu investeerimisfondi garantii.

Eesti investorite koostööpartnerid olid pakkumuses USA keskkonnafond ja logistika vallas Tatarstani kontserniga Tatneft seotud ettevõte. BNS

Tallinna volikogu kujundas eile linna heakorraga tegelevast Eriautobaasist kolm linnale kuuluvat äriühingut, millest prügiveondusega tegeleva ja baasi varasid haldava firma saab hiljem müüa.

Tallinna volikogu eilses päevakorras on Eriautobaasi jagunemise tulemusel Jäätmekeskuse ASi, Eriautobaasi ASi ja Tänavapuhastuse ASi asutamine.

Eelnõu järgi on Jäätmekeskuse aktsiakapital 744 400 krooni, Eriautobaasi aktsiakapital 1,1 miljonit ja Tänavapuhastuse aktsiakapital 2,5 miljonit krooni, mis jaguneb 10kroonise nominaaliga aktsiateks.

Kõik asutatavad aktsiaseltsid kuuluvad esialgu linnale. Eriautobaasist eraldunud prügiveonduse ja baasi varasid haldava firma saaks abilinnapea Ants Leemetsa sõnul hiljem müüa. BNS TAAL: KOLMANDIK ELUASEMELAENE PAIGUTATI BÖRSILE

Hoiupanga juhatuse esimees Olari Taal on öelnud Postimehele, et vähemalt 30 protsenti nii Hoiupangast kui teistest pankadest antud eluasemelaenude rahast võisid laenajad paigutada börsile.

Taal avaldas arvamust, et seoses hinnataseme langusega Eesti börsil toimunud raputus pidurdab oluliselt laenuportfellide kasvu ja mõjub kainestavalt.

Taal ütles, et näeb börsilanguse taga kaht põhjust. Üks on tema sõnul pankade pooleldi arutu laenamine väärtpaberite tagatisel ja teine mõnede pankade aktsiaportfellide suurendamine. ETA

Kõik lõppenud emissiooni käigus Hoiupanga aktsiaid märkinud garanteerijad on pikaajalised investorid, teatas pank.

«Allgaranteerijad on Hoiupanga aktsiaid omandanud eesmärgiga neid pikaajaliselt hoida, uskudes Hoiupanga tugevasse arengupotentsiaali,» märkis pank koos emissiooni korraldanud Hansa Investmentsiga.

Allgaranteerijad (sub-underwriters) osalesid emissiooni käigus aktsiate märkimisel ja omandasid kokku pisut üle poole emissiooni mahust hinnaga 230 krooni aktsia kohta. BNS

Eesti rahvastik vähenes augustis 678 inimese võrra, negatiivse loomuliku iibe tõttu vähenes rahvastik 388 ja rände tõttu 290 inimese võrra.

Eestis sündis augustis 1019 last, neist kümme surnult, ja suri 1387 inimest, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta samal kuul vähenes rahvastik loomuliku iibe tõttu 291 ja rände tõttu 583 inimese võrra.

Augustis sõlmiti 736 ja lahutati 341 abielu. BNS

Hetkel kuum