2. november 1997 kell 22:00

Dollar liigub Dow jälgedes

Kümne aasta taguse börsikrahhi järel ei olnud aktsiate hinnad ja valuutakursid otseselt seotud -- viimased liikusid stoilise rahuga oma teed. Nüüd näeme, et valuutakursid on kramplikult aktsiate haardes. Nii oli ka reedel, kui Kagu-Aasia börside kerge tõus andis positiivse impulsi dollarile. Dollarit toetasid samuti sündmused Wall Streetil -- kuigi Dow Jonesi tööstuskeskmine lõpetas neljapäeval miinus 1,67 protsendiga, tõusis Standard ja Poors 500 detsembrilepingute hind 1,29 protsenti, mis näitab investorite optimismi aastalõpu suhtes.

Ärevuseks annab siiski põhjust neljapäevane suur aktsiahindade langus Ladina-Ameerikas ning selle võimalik mõju aktsiahindadele ning valuutakurssidele USAs.

Euroopas liikus dollar reedel kursivahemikus 1,724--1,726 DEMi. Ameerika turgude avanedes tõusis USD siiski üle 1,730 DEMi (13,84 krooni) taseme. Tõusu põhjustas USA kolmanda kvartali rahvusliku koguprodukti kasv, mis oli 3,5 protsenti (arvutatuna aastasel baasil). Analüütikud prognoosisid 3,2protsendilist tõusu. Tarbijahinnaindeks seevastu alanes 1,4 protsendini. Investeeringud kasvasid kolmandas kvartalis suurima kiirusega 1984. aasta teisest kvartalist, mil see oli 21,6%. Makromajanduslikud näitajad viitavad endiselt Ühendriikide majanduse hoogsale kasvule madala inflatsiooni tingimustes, mis peaks andma optimistliku perspektiivi nii investoritele kui ka dollarile.

Reede õhtul oli dollari kurss langenud Dow Jonesi tööstuskeskmise jälgedes 1,720 DEMi ehk 13,76 kroonini.

Hetkel kuum