2. november 1997 kell 22:00

Kas osta Hansatee aktsiaid?

Esiteks on küllalt palju segast Hansatee ringi ümber üldse. Teiseks ma siiralt kahtlen, kas nad sellel aastal börsile üldse jõuavad.

Kasvõi juba sellepärast, et emissioon on väga täpselt ajastatud hetkele, kui Eestis aktsiate vastu tuntakse üldse väga vähe huvi, nii et emissiooni läbiviimine võib pisut problemaatiline olla. Muidugi müts maha nende ees, kui nad suudavad selle ära teha.

Ma arvan, et emissioon lükkub natuke edasi. Teiseks, vaadates viimaste aegade arenguid, on börs hakanud tunduvalt rohkem nõudma igasuguseid detaile. Vaadates aga Hansatee aktsionäride struktuuri, mis vahetub iga kuuga väga olulisel määral, on küllalt raske uskuda, et börs selle kallal norima ei hakka.

Ma usun, et see saab olema pisut problemaatiline. Kui nad seda asja piisavalt ette ei valmista. Kui börs nad üks kord on juba tagasi lükanud, siis saavad nad börsil noteerimist taotleda alles kuue kuu pärast. Pea ees börsile tormata on praegu juba päris raske.

Kindlasti on Hansatee väga huvitav ettevõte selles mõttes, et on esimene reederfirma, kes Eesti aktsiaturule võiks tulla.

Emissiooni edukus sõltub suurelt jaolt sellest, kui hästi on Eesti turu likviidsus selleks hetkeks taastunud. Samuti tema emissioonijärgne kauplemine, kui ta kohe börsile tuleb. Aga iseenesest on väga tore, et sellised firmad turule tulevad. Nad ei paku huvi ainult kohalikele investoritele, nad hakkavad suuremat huvi pakkuma ka eriti Skandinaavia investoritele.

Täna tehtavad investeeringud on kõik seotud puhtalt sellega, et ei tohi vaadata nädalast-kahest, võib-olla kuuajalist perspektiivi. Täna on soodne aeg osta, isegi kui turg natuke kukub. Korralikult tulevikku suunatud investeering on minu arvates igal juhul võidus.

Nagu kõik investorid on tõdenud, on kiirete pöörete aeg möödas, nüüd tuleb hakata tõsisemalt mõtlema, mida osta, kui palju osta, kuidas portfelli suurte kõikumiste vastu kaitsta.

Hetkel kuum