3. november 1997 kell 22:00

Kiipkaart kaitseb infot

Toime:- multifunktsionaalse kiipkaardi ja kaardilugejaga varustatud arvutisse muutub volituseta juurdepääs võimatuks

Koosneb:- Scenic Pro 1 ja 2 turvapaketid, kaks kiipkaarti, PC lukk, DeskCard ja Desk Card Admin tarkvara ja SW-kaardi lugejaseade. Teises paketis ka SICRYPT Workstation tarkvara NT-le

Tootja:- Siemens Nixdorf

Hind:- lugejaseade, tarkvara ja 10 kaarti -- 4607 krooni

Allikas:- AS Datel

Multifunktsionaalne kiipkaart sarnaneb tuttavale telefonikaardile, millesse on integreeritud väike protsessor. Kiibil asetsev info on muudetav, soovi korral ka üle kirjutatav, mida näiteks tavaline magnetkaart ei võimalda. Siemens Nixdorfi väljatöötatud Smart Cardi, nn intelligentse kaardi kaks turvapaketti sobivad Scenic Pro seeria arvutitele.

Turvapakett töötab Windows 95 ja Windows NT 4.0 platvormidel. Eelistatud seisus on NT kasutajad, kuna neile laienevad mitmed funktsioonid, mis Windows95 kasutajatel puuduvad. Olenemata kasutatavast platvormist on kiipkaardil järgmised funktsioonid ja võimalused.

Kaardi põhiline funktsioon on arvutile juurdepääsu kontroll. PCd saab käivitada ainult kiipkaardi abil. Volitamata isikutel pääs arvutisse puudub. Kiipkaardile salvestatakse parool, sama parool on kirjas ka arvuti BIOSis. Kaardi sisestamisel lugejasse kontrollitakse automaatselt parooli õigsust, mis põhineb ?ifreeritud koodil. Teine võimalus on lisada paroolile veel ka PIN-kood. Sellega tagatakse kahekordne turvalisus, kuna arvutisse pääsemiseks peab omama autoriseeritud kiipkaarti ning teadma selle PIN-koodi. Nende funktsioonidega lõpevad Windows 95 kasutajate võimalused.

Windows NT kasutajatele laieneb turvapakett 2, kus kaarti võib kasutada ka võrku logimisel. DES-algoritmid ei võimalda volitamata isikutel juurdepääsu ega kaitstud info otsingut kasutaja failides, lokaalkataloogides ja ka mitte serveris.

Soliidse arvutifirma Siemens Nixdorfi kõnealune toode loob tõesti paremad eeldused pääsu tõkestamiseks mittevolitatud arvutikasutajale, seda eriti Windows NT platvormil.

Infoturbe seisukohalt poleks aga ka muud organisatsioonilised meetmed ulearused: kaardilugejasse paigaldatud ja sinna inimlikult unustatud kiipkaart võib jätta «võtmed väljapoole» samamoodi kui märkmikulehe leidmine kasutaja logimisparoolidega. Ehk oleks arukas selle vältimiseks tõkestada kohvipausi pidamiseks ruumist lahkuja tee sama kiipkaardiga avatava, normaalselt lukustatud uksega või kohvimasina vaikimisega. Selleks pakub nimetatud kiipkaardi kasutamine pääslates, üldises objekti turvasüsteemis jm kindlasti hulgaliselt võimalusi.

Hetkel kuum