3. november 1997 kell 22:00

N-Terminaalil Hansapangas oma krediidiliin

N-Terminaali juhatuse esimees Aigar Ojaots ütles, et ettevõttele on laenamine kütuseostuks ja kaubandustegevuseks igapäevane asi. N-Terminaal on Ojaotsa sõnul võtnud pidevalt nii krooni- kui dollarilaenu, mille katteks ongi sõlmitud kommertspandileping. Et N-Terminaal pole investeerinud kinnisvarasse, on panditud kogu ettevõttele kuuluv vallasvara.

Ojaots lisas, et laenulimiit suureneb peatselt veelgi, sest N-Terminaal moodustab koos oma tütarfirmadega kontserni ja tekib konsolideeritud bilanss. Suuremat üldlimiiti jagatakse vajaduse järgi N-Terminaali ja tütarfirmade vahel.

Äriregistri andmetel suurendas N-Terminaal tänavu suvel oma aktsiakapitali varasemalt 2,7 miljonilt kroonilt 10,8 miljonile kroonile, kasutades selleks jaotamata kasumit.

Käesoleva aasta alguse seisuga oli N-Terminaali jaotamata kasum bilansi järgi 28,3 miljonit krooni. Möödunud aasta tegevus lisas sellele veel 3,6 miljonit krooni.

N-Terminaalile kuulub 50 protsenti Eesti suurima kütusefirma ja Äripäeva arvutatava TOP 100 järgi Eesti edukaima ettevõtte, ASi Pakterminal aktsiatest.

Krediidiinfo andmeil on N-Terminaali tütar- ja sidusettevõtetest kantud äriregistrisse veel ASid Milstrand, Travend, NT Bunkerdamise AS, K-Most, Analiit, N-Terminaal Läänemaa ja osaühing N-Terminaal Valga. Peale selle on N-Terminaal omanik veel aktsiaseltsides Petroen ja Masuut, NT Laevanduse ja NT Määrdeainete ASis.

Hetkel kuum