5. november 1997 kell 22:00

Võlausaldajad lõpetasid Satwo tegevuse

Tartus 15. oktoobril pankrotti kuulutatud ASi Satwo võlausaldajad valisid eile pankrotitoimkonna ja kinnitasid pankrotihalduriks Helmut Pikmetsa advokaadibüroost Paul Varul. Koosolekust võttis osa 8 võlausaldajat 92st.

Eile esitati ASi Satwo vastu nõudeid 3,1 miljoni krooni suuruses summas. Oletatav võlasumma on aga üle 6 miljoni krooni, rohkem kui pooled nõuded on alla 1000 krooni.

«Võlausaldajad saavad nõudeid esitada kuni 20. detsembrini, mistõttu ei oska ma võlasumma kogusuurust öelda,» märkis pankrotihaldur Helmut Pikmets. Tema sõnul lükkub nõuete kaitsmise koosolek ilmselt järgmise aasta algusse.

ASil Satwo on alles mingi hulk varuosi, autode hooldusseadmeid ja kontorimööblit. Ka ollakse Satwole võlgu ligi 3,5 miljonit krooni. «Kuna ettevõte on need bilansilised võlad ise kahjumisse kandnud, võib neist suurema osa laekumist ilmselt ebatõenäoliseks pidada,» lausus pankrotihaldur.

ASi Satwo endine tegevdirektor ja üks omanikke Illimar Maasing ütles, et võlausaldajatel on suur lootus oma raha tagasi saada. «Ettevõtte bilanss sisaldas sama palju varasid, kui praeguseks on võlanõudeid esitatud,» märkis Maasing.

Tartus 1994. aasta alguses tegevust alustanud AS Satwo oli Fordi sõiduautode müügiesindaja Lõuna-Eestis ja pankrotistus audiitorite sõnul liiga hoogsa laiendamise tõttu. Ettevõtte kasum ei kannatanud kaks aastat tagasi välja 16 miljonit krooni maksnud Fordi müügikeskuse rajamist.

«Meie tegevust püüti kõigiti takistada ettevõtte asutamise algusest peale ja mitmete firmaväliste asjaolude kokkulangemise tõttu õnnestuski meie vastu tegutsevatel jõududel AS Satwo pankrotini viia,» põhjendas Maasing.

Hetkel kuum