10. november 1997 kell 22:00

Isiklik alarm kaitseb äkkrünnaku eest

Toime:- tugev ja inimkõrvale talumatu helisignaal peletab kallaletungijad eemale

Mõõtmed:- 70x60x23 mm

Heli tugevus:- 130 detsibelli tööaeg: 2 tundi

Toiteallikas:- 9V alkaline- -patarei

Tootja:- Body Guard Ltd. Inglismaa

Hind:- 135 krooni

Body Guard on spetsiaalselt konstrueeritud selleks, et seda saaks kasutada paljudes situatsioonides -- hoida käes, kanda vööl, rihma või jope küljes, kinnitada käekotile või pagasile kaitsmaks varguste eest.

Alarmi paneb tööle purunemiskindla kestaga seadmest silmuse taolise kinnitinõela eemaldamine. Alarmseade kinnitatakse valvatavale objektile, näiteks kotile, pagasile, aga ka endale vöö külge, kui vajadus pimedal ajal üksi ohtlikus kohas liikuda, ja silmusega käe külge.

Nõela eemaldamine seadmest tekitab ülitugeva ja kõrvale harjumatu heli (130 detsibelli), mis peletab kallaletungijad kindlasti eemale. Sireen ei vaiki enne nõela tagasitorkamist seadmesse või üürgab kaks tundi kuni patareide tühjenemiseni.

Kuid personaalne turvaalarm Body Guard muutub tõhusaks kodu valveseadmeks, kui see kinnitada kronsteini abil uksele, seinale või aknale. Ajanappusel võib alarmi kinnitada ka lihtsamalt, näiteks tugeva kahepoolse teibiga.

Seade tuleks silmusega kinnitada käepidemest vähemalt 20 cm kaugusele.

Perioodiliselt tuleks kontrollida patareide korrasolekut hetkelise nõela eemaldamisega. Kui heli on nõrk, tuleks patareid välja vahetada. Selleks eemaldage patareipesa katik ja pärast uue toiteallika paigaldamist kontrollige nõela välja tõmmates seadme töökindlust.

Personaalalarm on lihtne, töökindel ja unversaalne. Natuke nutikust ja te saate alarmi enda kaitseks rakendada mitmesugustes olukordades, alates ründaja peletamisest tänaval ja lõpetades lihtsa koduukse signaalseadeldisega. Kahjuks sõltub pikemaajalisem mõju otseselt võimalikust inimeste hulgast lähiümbruses, kuid esimese ootamatu ehmatuse ründajale seade garanteerib. Sõltuvalt sireeni võimsusest võib heli, mis kõrva ääres on kurdistav, 4--5 meetri kauguselt erilisi emotsioone mitte tekitada. Personaalalarm on praktiliselt ainus enesekaitsevahend, mida ründaja ei saa kasutada alarmi omaniku vastu. Kuid enne ostmist kaaluge, millistes kohtades liigute ja kas seal on alarmist kasu.

Hetkel kuum