12. november 1997 kell 22:00

Asfalditehase aktsia hind langes 11 korda

Eilsel oksjonil jäi parimaks pakkumuseks OÜ Lipo Investeeringud pakutud 1,75 miljonit krooni. Eelnevalt oli Tasfili suurima aktsionäri, Rootsi firmade NCC AB ja NCC Industri esindaja pakkunud alghinda ja Soome kontsern Lemminkäinen 1,7 miljonit krooni.

Tasfili 27,57 protsendi aktsiate alghinnaks määras Tallinna linnavaraamet audiitorfirma KPMG hinnangu alusel 1,62 miljonit krooni. 2. oktoobril toimunud oksjonil kerkis hind 20 miljoni kroonini, kuid võitjaks tunnistatud AS Baltic Community Partners loobus aktsiate ostmisest veel enne oksjonitulemuste kinnitamist.

Linnavaraameti vara müügi osakonna juhataja Udo Klopets ütles, et eilse oksjoni hind oli igati normaalne. «Eelmine kord pääsesid võidule emotsioonid, läks lihtsalt ületrumpamiseks,» väitis Klopets. «20 miljonit on selle ettevõtte aktsiate kohta liiga palju.»

Lemminkäineni Balti piirkonna direktor Sven Pertens märkis, et temal puudusid volitused kujunenud hinnast üle pakkuda.

NCC esindaja Toomas Tank tunnistas, et temal oli oksjonil kaotada kõige vähem, kuna senise aktsionärina on NCC-l õigus kasutada aktsiate eelisostuõigust.

Nii oksjoni korraldajad kui osavõtjad väitsid, et kuulsid võitjaks osutunud firmast Lipo Investeeringud esimest korda. OÜ Lipo Investeeringud esindaja, ehitusega tegeleva ASi Viskari omanik ja juhataja Raimu Tali kinnitas, et osalus asfalditehases pakub talle strateegilist huvi. Tulevikukavatsustest on Tali sõnul veel vara kõneleda, sest Tasfili aktsionäridel on aktsiate eelisostuõigus.

Tasfili suuremad aktsionärid on NCC (37,7%) ja asfalteerimisega tegelev AS Talter (10,5%).

Hetkel kuum