19. november 1997 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Ukraina rahvuspank teatas eile, et riigi valuutareservid on piisavad, et kaitsta grivnat spekulatiivse surve eest. Keskpank jätkab grivnale kehtestatud liikumiskoridori kaitsmist.

Novembri alguses teatas keskpank, et tal on valuutareserve 2,5 miljardit dollarit.

Grivna on viimastel nädalatel uutel turgudel toimuva müügisurve mõjul samuti rünnaku alla langenud. Ukraina keskpank on hoidnud grivna kursi stabiilsena ning eile fikseeriti dollari kursiks 1,883 grivnat. Välismaistes pankadevahelistes tehingutes on aga grivna kurss langenud 1,93 grivnani dollari suhtes. AP-BNS

Poola keskpank loodab tänavu koguda 3,5 miljardi zloti ehk ühe miljardi dollari väärtuses hoiuseid, püüdes niiviisi suurendada säästmist ja vähendada kodumaist nõudlust.

Keskpank on algatanud säästuprogrammi, mille käigus elanikkonnalt võetakse vastu kuue- ja üheksakuulisi tähtajalisi hoiuseid. Säästuprogrammi abil on keskpangal õnnestunud osaliselt heastada rahapakkumise kasvust tingitud negatiivset mõju majandusele.

Keskpanga eesmärk on säästude suurendamise teel ennetada jooksevkonto defitsiidi järsku kasvu järgmisel aastal. Selle aasta jooksevkonto defitsiidi suuruseks prognoositakse 4% SKTst. REUTERS-ETA

27 Vene ja välispanka kirjutasid Moskvas alla rahvusvahelise kindlustusgrupi Ingosstrahh loomise lepingule. Uue struktuuri loomisel osalevad Vene, SRÜ, Euroopa ja Ameerika kindlustusfirmad.

Grupis osalevate firmade konsolideeritud aktsiakapital on üle 70 miljoni dollari ning aasta esimese üheksa kuuga kogusid firmad kindlustuspreemiaid üle 200 miljoni dollari. INTERFAX-BNS

Leedu kuulutab jaanuaris välja Klaipeda laevaremonditehase Laivite 38% riigiaktsiate erastamise. Laivite kuulub 14 erastamisnimekirja kantud strateegilise ettevõtte hulka.

Aktsiapaketi alghind on 15,024 miljonit litti ehk kaks korda suurem kui aktsiate nimiväärtus. Laivite aktsiakapital on 19,66 miljonit litti ning ettevõttes töötab 380 inimest.

Aasta esimese kümne kuuga kasvas Laivite müügikäive 11,76 miljoni litini, maksujärgne kasum oli 929 000 litti. Firma möödunud aasta käive oli 11,5 miljonit litti. Firma on võlavaba. BNS

Hetkel kuum