20. november 1997 kell 22:00

Karli kelder sobib kohtumispaigaks

- avatud iga päev kell 11--24

- kohtade arv 60

- lõuna ühele inimesele ca- 150 kr

Hinnaskaala

- suupisted 9--58 kr

- põhiroad 48--107 kr

- magustoidud 27--31 kr

- alkoholivabad joogid alates 7 kr

- alkohoolsed joogid alates 18 kr

Karl Friedrichi restoranile ja pubile Tallinna raekoja platsil on maa-alustesse ruumidesse lisandunud Karli kelder -- hubane paari saaliga õllejoogipaik, mis võlub mahedates toonides interjööri ja sõbraliku teenindusega. Eesti õlifirmade liidu tegevdirektor Henn Pärn ei välista, et satub sinna mõne tuttavaga vestluseks, mis nõuab omaette olemist.

Karli keldri sissepääs on üsna märkamatu, ent sobib koha üldise tagasihoidlikkusega suurepäraselt. Originaalsed paepõrandad ja puitlagi tekitavad koduse vanalinnatunde.

Valime neljase laua otse välisukse ja baarileti kõrval, ehkki ka punase seinaga suuremas saalis on kaheseid laudu. Henn Pärnale vaatab vastasseinast riidenagi juurest vastu Saku õllepudeli sildi kujutisega seinavaip, mis erksinisena üldiste rahulike toonidega kokku ei sobi. Samas leiab Pärn, et vaip ongi mõeldud külastajat ergutama ja paika meelde jätma. Toolid aga meenutavad lustakaid laste meisterdatud kastanloomi.

Lühike menüü ja joogikaart saabuvad kelneri sõbraliku naeratuse saatel. Henn Pärna arvates pole küll valik hiiglaslik (igas alajaotuses kuni kuus nimetust), kuid temal ei teki valikuga raskusi. Lastes kelneril põhjalikult seletada an?oovisesalati (34 kr) olemust, otsustab ta selle kasuks, tellides kõrvale õllekokteili Churchill, mille teiseks komponendiks on Campari (42 kr). Mina valin külmadest eelroogadest ?ampinjonid orgiga (34 kr) ja õllekokteili SandySprite'iga (18 kr).

Olles just jõudnud otsusele põhiroogade suhtes, jõuavad lauale eelroad. Henn Pärn rõõmustab ja muretseb ühtaegu: kihiliselt kujundatud rohke muna, kilu, sinepikastme, tomatitega jms täidetud taldrik vihjab sellele, et kolme käiku ei jaksagi süüa. Seda enam, et salat tundub külalisele mõnusalt mahe. Tärkab soov mitte kübetki järele jätta.

Ka ?ampinjonid eelroana tundub väärt valik, ehkki nime poolest oli põnevamaidki: Pista Suhu Juust (26 kr), grillitud krevetid (96 kr) jne. Portsjon katab poole suurest praetaldrikust. Terved kerge küüslaugumekiga seened on kaetud kuumutatud riivjuustuga. Mõnus on neid ükshaaval pika puutiku otsast näksida ja kokteili kõrvale mekkida.

Põhiroogadest eelistas Henn Pärn jääda suppide nimekirjas oleva Burgundia Paja juurde (41 kr). Kuigi Röövlipraad (54 kr) tundub kindla ja turvalise valikuna, ei suuda ma vastu panna fantaasiarikka nimega praele Siga Lume All (68 kr). Järgmisel korral proovin Leegitsevat Härjafileed (107 kr).

Seekord valitud põhiroad valmistavad paraku tillukese pettumuse. Kuna unustasin kelnerile mainida, et soovin seaprae juurde keedukartulit, serveeritakse see kuldpruuni friikartuliga. Läbiküpsenud lihatükk on õnneks suur ja mõnusalt juustu mähitud.

Henn Pärnal on aga õigus veidi õnnetu olla: kenas savipotis serveeritud tihedakoeline supp on nii kuum, et esimesed minutid ei saa ta seda üldse proovida ja hiljem ei tunne ta kuumuse tõttu teravapoolsest maitsest muud, kui et komponendid (paprika, seened, tailiha jne) pole ühtseks maitsetervikuks sulandunud. Lõuna lõpetab siiski väärikalt serveeritud ja maitsev koorega kohv (8 kr).

Külalise hinnang 10 punkti süsteemis

- toiduvalik 7

- joogivalik 7

- teenindus 8

- kiirus 8

- puhtus 7

- sisekujundus 7

Hetkel kuum