30. november 1997 kell 22:00

Börs stabiliseerub

«Investorid käituvad kainemalt kui suve alguses ja spekulatiivset kauplemist on vähem,» ütles Äripäeva analüütik Toomas Truuverk.

Tallinna börsi eelmise nädala alguse üle 20protsendilisele aktsiahindade tõusule järgnenud langust hindab Truuverk ootuspäraseks. «Tõusudel oli käive suurem, nüüd oodatakse väikest hinnalangust,» lisas ta.

Pangaaktsiatest tõusid nädalaga kolmandiku võrra Hoiupanga, Hansapanga ja Forekspanga aktsiate sulgemishinnad. Hoiupanga aktsia sulgemishind oli reedel 109,75, Hansapangal 106,95 ja Forekspangal 100 krooni. Truuverk lausus, et pangaaktsiate hinnatõus on ootuspärane, sest nende langus oli kõige suurem.

Tööstussektoris tegi nädala ajaga suurima tõusu läbi Tallinna farmaatsiatehase aktsia hind, mis kerkis 32 protsenti, 65 kroonilt 86 kroonile. Hoiupanga analüüsikeskuse juhataja Martti Singi ütles, et aktsia hinna järsk kukkumine oli turu ülereageering ja järgnev tõus oli ootuspärane, sest ettevõtte majandusnäitajad ei andnud selliseks languseks põhjust.

Toomas Truuverk sõnas, et kuna pankade rahakriis näib mööda saavat, võib loota ka väärtpaberituru aktiviseerumist. Ta märkis, et kuigi pankadel on sissetulevat raha esialgu ka mujale paigutada, on aktsiaturu madal hinnatase soodne positsioonide sissevõtmiseks.

Hetkel kuum