2. detsember 1997 kell 22:00

Börsiuudised

- Hüvitusfond. Hüvitusfond emiteerib detsembris 30 miljoni Saksa marga (240 miljoni krooni) ulatuses eurovõlakirju. Võlakirjaemissiooni korraldajaks on Salomon Brothers ning eurovõlakirjad on noteeritud Luksemburgi börsil. Võlakirjade kupongiintress on 3 kuu Saksa marga libor + 110 baaspunkti ning tähtaeg 2 aastat.

- Leks Kindlustus. 1997. aasta kolme kvartali tulemusena on Leks Kindlustus sõlminud 72 miljoni krooni eest kindlustuslepinguid, maksnud välja kahjusummasid 16,9 mln krooni väärtuses, saanud kasumit 6,7 mln krooni ja täitnud kasumiprognoosist 74%.

- Tallinna Pank. Tallinna Pank saab Jaapani Dai-Ichi Kangyo pangalt nelja miljoni Saksa marga ehk 32 miljoni

Eesti krooni suuruse laenu. Vastavalt lepingule on laenu kestvuseks viis aastat ja laenu intress on Saksa marga libor + 1,15%, teatas Tallinna Pank.

- Kaija kalakonservitehas. Kaija kalakonservitehas tõstis kinnise emissiooni teel aktsiakapitali 872 657 lati (21,06 mln kr) võrra, 4,8 mln latini (115,8 mln kr). Kaija aktsia on noteeritud Riia börsi ametlikus nimekirjas. Aktsia kuulub ka Balti 30 indeksisse.

- Grindeks. Läti erastamisagentuur esitas väärtpaberikomisjonile dokumendid farmaatsiafirma Grindeks aktsiate registreerimiseks, et saada luba need börsil notee-rida. Erastamisagentuur müüs avalikul pakkumisel 23% Grindeksi aktsiatest erastamisväärtpaberite eest. Erastamistingimuste kohaselt müüakse 18% aktsiatest firma praegustele ja endistele töötajatele. Grindeksi aktsiakapital on praegu 5,95 mln latti. Varem on teatatud plaanist noteerida Grindeksi aktsia ka Tallinna börsil.

Hetkel kuum