4. detsember 1997 kell 22:00

Tartu haldushoone puhul kaks varianti

Läbirääkimistele pääsenud firmadest käsitlevad ASi Vallikraavi Kinnisvara, ASi E-Kinnisvara ja ASi Kaseväli & Co lahendused Lille mäe müüride lõpuni hoonestamist ning AS Linnaehitus pakub haldushooneks renoveeritud teenindusmaja.

Tartu linnavalitsus otsib partnerit, kes ehitaks ja/või rendiks linnavalitsusele hoone, kuhu oleks koondatud linnavolikogu ja linnavalitsuse osakonnad.

Linnavalitsuse tingimuste kohaselt peab kesklinnas asuvas ja linnakodanikele kergelt ligipääsetavas hoones olema kasulikku pinda umbes 4000 ruutmeetrit.

Vallikraavi Kinnisvara juhataja Indrek Rentel ütles, et ta ei näe kesklinnas haldushooneks sobivamat asukohta kui Lille mägi. «Ühe variandina pakkusime linnavalitsusele ehitatav hoone liisinguga ära osta,» tutvustas Rentel. «Teise variandina näeme, et linnavalitsus maksab viis aastat renti ja ostab kuuendal aastal hoone välja.»

Linnaehituse direktori Alar Kroodo hinnangul on aga teenindusmaja ümberehitus suhteliselt ökonoomselt lahendatav. «Pakkusime linnavalitsusele mitmeid variante rendist kuni hoone äraostmiseni,» lisas Kroodo. Lille mäe vastas asuv teenindusmaja kuulub Linnaehituse tütarfirmale OÜ-le Tartu Teenindus.

Tartu abilinnapea Kaarel Saha sõnul on kinnisvaramaaklerid pakkunud Lille mäe varemete hinnaks viis miljonit krooni. Tartu linnavolikogu tunnustas 17. aprillil linnavalitsuse otsust müüa Lille mäel asuv pooleliolev haldushoone avalikul enampakkumisel. «Volikogu otsus on endiselt jõus,» möönis Sahk.

Saha andmeil kulub uue haldushoone projekti teostamiseks kuni 40 miljonit krooni. «Praeguste kalkulatsioonide kohaselt on katteta üle kümne miljoni krooni,» tõdes Sahk. Ta lisas, et lõplik valik haldushoone asukoha suhtes langetatakse umbes kuu aja pärast.

Hetkel kuum