• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  USA energeetikaettevõte NRG Energy esitab kahe Eesti suurema -- Eesti ja Balti elektrijaama erastamise uue äriplaani ilmselt jaanuari lõpus.
  NRG Energy, mille esimese äriplaani valitsus tagasi lükkas, esitab teise plaani elektrijaamade erastamiseks pisut enam kui poolteise kuu pärast, ütles NRG Energy Eesti esinduse direktor Hillar Lauri. NRG Energyle loob võimaluse jätkata koostööd Eestiga teisipäeval valitsuses heaks kiidetud EE erastamiskava, märkis Lauri.
  Valitsuse heakskiidu saanud erastamiskava järgi peab riigile pärast Eesti ja Balti elektrijaamade baasil moodustatud ühe või kahe aktsiaseltsi aktsiakapitali laiendamist strateegilise investori kaasamise teel jääma vähemalt 51% osalus. BNS
  Hoiupank avas eile pidulikult Tallinnas Rävala puiesteel oma uue peahoone, mille kogumaksumus on üle 100 miljoni krooni.
  Peahoone projekteeris Kullervo Kliimand Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroost, sisekujundus on Eero Jürgensonilt ja Karolin Kõllilt ARS-Interjöörprojektist. BNS
  Riigieelarve arutelul eile riigikogus polnud valitsusliidu ja opositsiooni vahel kahe nädala eest püsinud pingetest jälgegi.
  Rahanduskomisjoni esimees Olev Raju ütles pärast kahetunnist arutelu, et praeguseks on eelnõu tasakaalust väljas ligi 11 mln krooniga.
  Riigikogu liikmed hääletasid enne kella 17 eelnõusse sisse enam kui 10 ettepanekut, mida menetlust juhtiv rahanduskomisjon ei toetanud.
  Rahanduskomisjon soovib pärast 258 muudatusettepaneku läbihääletamist suunata 1998. a eelarve kolmandale lugemisele. BNS
  RE Eesti Energia juhtkond võõrustab täna riigikogu majandus- ja keskkonnakomisjoni, et tutvustada oma seisukohti strateegiliste ettevõtete nimekirja ja energiamajanduse pikaajalise arengukava kohta.
  Eesti Energia juhid tutvustavad täna komisjoni liikmetele, milline võiks olla nende arvates riigikogu menetluses olev strateegiliste ettevõtete nimekiri, ütles firma pressiesindaja.
  Strateegiliste ettevõtete nimekirja kuulub seni Eesti Energia põhivõrgu baasil asutatav aktsiaselts ning dispet?erkeskuse ja tehnilise talituse varade baasil asutatav aktsiaselts.
  Ka on riigikogu kaalunud Eesti ja Balti elektrijaama baasil asutatavate äriühingute nimekirja lülitamist.
  Eesti Energia esitab riigikogule ka oma nägemuse pikaajalisest energeetika arengukavast, mis on samuti riigikogu menetluses. BNS
  Tallinna börsi juhatuse koosolek otsustas eile tunnistada septembris välja kuulutatud börsi sidevõrgu hooldaja konkursi võitjaks ASi Uninet.
  Praegu jagab Uninet börsi kauplemissüsteemi sidevõrgu hooldamise kohustusi ASiga Crebit.
  Börsi juhatuse esimehe Helo Meigase sõnul soovis börs näha sidevõrgu väljaehitaja ja hooldajana ühte firmat, sest see on efektiivsem. «Sidesüsteemis ei muutu praegu oluliselt midagi,» kinnitas ta.
  Unineti teenuseid kasutab praegu enam kui pool börsi liikmetest. BNS
  Leks Kindlustus ostab täna osaluse Leedu kindlustusseltsis Ukio Draudimas, ütles Leksi õigusdirektor Ivo Viires.
  Leks Kindlustus omandab Ukio Draudimase aktsiakapitalist 36,5% läbiviidava emissiooni käigus, mille kogumaht on 2,5 mln litti.
  Emissioonist pakub Leedu selts Leksile aktsiaid 2,085 mln liti ulatuses. Draudimase aktsionäride üldkoosolek kinnitas novembris Leksi soovi nimetatud aktsiate ostmiseks.
  Eesti kindlustusinspektsioon on Viirese sõnul tehingu toimumiseks nõusoleku andnud.
  Viires ütles, et lepingu sõlmimiseks ning Ukio Draudimase osaluse omandamiseks on vaja veel Leedu kindlustusinspektsiooni ning Leedu konkurentsiameti nõusolekut, mis tõenäoliselt antakse homme.
  Ukio Draudimas on preemiate mahult kolmas Leedu kahjukindlustusselts. BNS
  Ehitusfirma Wiklar lõpetas sel nädalal kaks kuud kestnud Tallinna Kaubamaja fassaadi ja vitriinide ümberehituse kogumaksumusega seitse miljonit krooni.
  Tallinna Kaubamaja haldusdirektor Valeri Künnapu ütles, et renoveerimiskulud kattis kaubamaja omavahenditest.
  Künnapu sõnul sisaldub fassaadi renoveerimismaksumuses ka kahe kümnekohalise klaaslifti paigaldamine, mis hakkavad tööle veebruaris.
  Liftide paigaldamine tagab klientidele parema juurdepääsu kaubamaja kolmandale korrusele ja võimaldab kasutada ka maja neljandat korrust, kus seni müügipinda veel ei ole.
  Täielikult ehitati ümber kaubamaja peasissekäik, mis kaeti kõnniteele ulatuva varikatusega. Kõnniteele paigaldati köetavad kaldteed, märkis Künnapu. Vaateaknad asendati uudse valgustusega klaasvitriinidega. BNS
  Oktoobrist töötab Tartumaa maksuameti direktorina Jüri Haamer, kes varem oli Tartu linna maksuameti asedirektor. Haamer ei soovinud oma üleminekut kommenteerida.
  Maksuameti peadirektori Kalev Järvelille sõnul otsustasid nad kaadrivahetuse kasuks pärast sisekontrolli läbiviimist Tartu maakonna maksuametis. «Leidsime, et on vaja tugevdada Tartu maakonna maksuametit,» lisas Järvelill.
  Tartu maakonna maksuameti endine direktor Lea Otti töötab samas edasi asedirektorina. Tartu linna maksuameti asedirektoriks edutati alates detsembri algusest senine teenindusosakonna juhataja Heikki Sepp. ÄP
  Riigieelarvelised asutused hakkavad järk-järgult oma arveldusi tegema telepanga vahendusel Ühispangas asuva riigikassa kontsernikonto kaudu.
  «Riigikassa on seatud selleks, et selle kaudu teha riigieelarvelised kulutused ning meie eesmärk on kassavoogusid kiirendada,» ütles riigikassa juhataja Ahti Kallaste.
  «Peale arvelduste kiiruse suurenemise on riigikassal nüüd võimalik ka riigi raha liikumist jälgida. See võimaldab riigikassal raha soodsa intressiga hoiustada ja selle arvel teenida. Muidu seisaks raha kasutult asutuste kontodel,» rääkis ta.
  Kallaste sõnul kontrollis riigikassa suve jooksul riigiasutuste kontosid ning avastas mõnelgi pool suuri kasutult seisvaid kassajääke.
  Kallaste tõdes, et üksikjuhtumite puhul oli pangajuhtide kriitika riigi raha ebaotstarbeka kasutamise suhtes õigustatud, kuid need puudused polnud õnneks üldiseks muutunud.
  Kallaste sõnul on telepangandussüsteem seotud eelkõige pankade infotehnoloogia ülesehitusega ja see on pangati erinev.
  «Hea uudis on see, et pangad hakkavad pangaliidu kaudu oma infotehnoloogilisi lahendusi ühtlustama. See teeb ka meie elu kergemaks,» lisas Kallaste. BNS
  Järgmise aasta alguses algab Eesti kaubandus-tööstuskoja (EKTK) eestvedamisel kampaania kodumaiste kaupade toetuseks, et suurendada Eesti kaupade tarbimist.
  «Turunduskampaaniat ei ole plaanis siduda ühegi konkreetse tootja või kaubaga,» ütles EKTK peadirektor Toomas Tamsar.
  Tamsari sõnul on kampaania eesmärk suurendada nõudlust kodumaistele kaupadele. Nii suurenevad tootmismahud, mis tekitab vajaduse uute töökohtade järele ja tõstab palkasid. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Tanel Kandle: auk preservatiivi, sott näkku
Plaan tõsta lastetoetusi on järjekordne näide, kuidas eduka ja targa vaba turumajandusega Eesti ehitamise asemel aitavad ka need, kes ise end parempoolseteks tituleerivad, kaasa riigi vedamisele vasakule sotsiaalsohu, kirjutab ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrant Tanel Kandle.
Plaan tõsta lastetoetusi on järjekordne näide, kuidas eduka ja targa vaba turumajandusega Eesti ehitamise asemel aitavad ka need, kes ise end parempoolseteks tituleerivad, kaasa riigi vedamisele vasakule sotsiaalsohu, kirjutab ajakirjanduse ja kommunikatsiooni magistrant Tanel Kandle.
Baltic Horizon kasvatas renditulu Fond loob oma tagasiostuprogrammi
Tallinna börsil noteeritud Baltic Horizon Fond tegi teatavaks osakuomanike korralise üldkoosoleku ja fondi osaku värskeima puhasväärtuse.
Tallinna börsil noteeritud Baltic Horizon Fond tegi teatavaks osakuomanike korralise üldkoosoleku ja fondi osaku värskeima puhasväärtuse.
Coop Panga tippjuht: usaldust tuleb treenida
Juhtidel peaks olema julgust usaldada oma töötajaid ning juhul kui eesmärgid täidetakse, siis peaks andma präänikut, mitte piitsa, rääkis Coop Panga riskijuht Heikko Mäe.
Juhtidel peaks olema julgust usaldada oma töötajaid ning juhul kui eesmärgid täidetakse, siis peaks andma präänikut, mitte piitsa, rääkis Coop Panga riskijuht Heikko Mäe.
Raadiohommikus IT-minister, aasta reklaamiagentuur ja revolutsioon tervishoius
IT-minister Andres Sutiga räägime Eesti riigi positsioonidest WEB3- ja krüptomaastikul – tegu on kiiresti muutuva valdkonnaga, mis kipub regulatsioonidele jalgu jääma.
IT-minister Andres Sutiga räägime Eesti riigi positsioonidest WEB3- ja krüptomaastikul – tegu on kiiresti muutuva valdkonnaga, mis kipub regulatsioonidele jalgu jääma.
Raadiohommikus: Eesti suurim pank ja tööstuste kriisiplaanid
Teisipäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägime lisaks sõja mõjudele ka kasvavate intressimäärade ja kiire hinnatõusu tagajärgedest nii ettevõtetele kui tarbijatele.
Teisipäevases Äripäeva raadio hommikuprogrammis räägime lisaks sõja mõjudele ka kasvavate intressimäärade ja kiire hinnatõusu tagajärgedest nii ettevõtetele kui tarbijatele.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.