16. detsember 1997 kell 22:00

Dvigateli omanik taotleb maksuleevendust

Dvigateli juhatuse esimees Ants Pilving rääkis, et ettevõte oli erastamise hetkel 1995. a detsembris pankrotiprotsessis, mis kestis veel 1996. aasta. Sel ajal polnud ettevõttes võimalik normaalselt majandada. «Lõpuks selgus, et kogu see pankrotiasi oli üks bluff,» märkis Pilving, «meie olime aga umbes aasta mängust täielikult väljas.» Samal ajal maksis Dvigateli erastanud Diamark Dvigateli erastamise järelmaksu intressi, mis on aastas umbes 1,5 miljonit krooni.

Täna arutusel oleva taotlusega soovib Diamark, et riik ei võtaks nüüd ühel aastal intressi pankrotiaastal makstud intressi arvel.

Pilving rääkis, et 1995. a kehtinud pankrotiseadus võimaldas pankrotiprotsessi väga lihtsalt algatada. Diamarki erastamiskonkurent kasutas võimaluse osavalt ära ja Dvigatel kandis suurt kahju.

Elu näitas, et see punkt, mille alusel meie vastu pankrotiasi algatati, kaotati pankrotiseaduse uues redaktsioonis ära, nentis Pilving. «Ilmselt oli meie pankrotiasi üks ajend, miks see muutus tehti,» sõnas ta.

Dvigateli praeguse olukorra kohta ütles Pilving, et firma loodab sellel aasta lõpetada väikese kasumiga.

Dvigateli käive tuleb sel aastal umbes 80 mln krooni. «Kui arvestada käibesse ka tellija materjal, siis tuleb aastakäive üle saja miljoni krooni,» lausus Pilving.

Dvigatelis töötab 700 inimest.

Hetkel kuum