16. detsember 1997 kell 22:00

Juhtmepundar töötajate jalge alt põrandasse peitu

Büroodes roomavad mööda põrandat kõikvõimalikud juhtmed -- elektri-, arvuti- ja telefonikaablid -- ning töötajad peavad oma laudadega istuma seinte ääres, kus asuvad pistikupesad. Kaasaegse bürookeskkonna loob tõstetud aluspõrand, mille konstruktsioon võimaldab kiiresti ja mugavalt ümber paigutada töökohti, muuta elektri- ja telefonikaablite ühenduskohti ning arvu põhitööd segamata.

Tõstetud aluspõranda moodulsüsteem Intercell jätab kogu büroo tööks vajaliku kaabelsüsteemi katteplaatide alla. Töökohtade juurde kuuluvad kaabliühendused tulevad põranda pinnale läbi plaadiavade, mida katavad väikesed kaaned. Alusplaatide tugipostide 12sentimeetrine vahe laseb nende vahelt turvaliselt vedada kõik vajalikud kaablid.

Kui ruumis olevat tehnikat on vaja kaitsta staatilise elektri eest (näiteks stuudiod), saab kogu juhtmesüsteemi maandada. Tõstetud aluspõrand on lahenduseks pankade arvutisaalidele, raadio- ja telestuudiotele ning elektroonikatööstusele.

Intercell koosneb roostevabast terasest katteplaatidest (50x50 cm), mis toetuvad tugipostidega varustatud alusplaatidele. Alusplaadid liimitakse eelnevalt tasandatud põrandale tavalise akrüül-dispersioonliimiga. Plaadid võib liimida vanale tasasele vinüülkattele. Neljakilogrammise katteplaadi kandevõime on 1600 kg/m². Pealt kaetakse plaadid vaipkattega.

Kaablitele ligipääsemiseks kasutatakse rullvaiba asemel vastupidavamat plaatvaipa, mida pole vaja kinni liimida. Vaipkatte kõrged antistaatilised näitajad tagab polüamiidlõng, sest polüamiidi elektrostaatiline takistus on väike.

Tõstetud aluspõrand võimaldab ökonoomselt rekonstrueerida vanu maju, kus eeldused luua korrastatud kaabelsüsteem on siiani olnud väga piiratud. Intercelli süsteemi tehakse kahes kõrguses -- 6 cm ja 9 cm. Väike kõrgus võimaldab seda kasutada madalate lagedega nõukogudeaegsete ehitiste renoveerimisel ja radiaatorite all. Kõrgemale võib tõsta ka osa ruumi põrandast. Astmeserva tähistamiseks võib kasutada erksaid plaatvaiba ribasid. Komistamise vältimiseks saab paigaldada terasest kaldtee, mis on piisavalt lai ratastoolile.

Hetkel kuum