18. detsember 1997 kell 22:00

19., 20., 23., 28. detsembril kell 19 Estonia teatris G. Verdi «La Traviata»

Estonia teater toob juba seitsmendat korda lavale maailmakuulsa Giuseppe Verdi ooperi «La Traviata». Ooperi lavastas Neeme Kuningas, kunstnikutöö tegi külaline Soome Rahvusooperist Anna Kontek. Muusikaline juht ja dirigent on Paul Mägi. Grimmid on valminud hollandlaste juhendusel. Lisaks Estonia ooperijõududele on etendustesse kaasatud ka nimekaid väliskülalisi Lätist, Moskvast, Leedust, Saksamaalt.

Tänavune jõuluaeg möödub Otepääl tavalisest põnevamalt, sest toimub esimene talvemuusikafestival, kuhu korraldajatel on õnnestunud kutsuda hulga eesti tippinterpreete, kes pakuvad meelelahutust väga erineva muusikalise maitsega inimestele.

Festivalil esinevad Arsise kelladeansambel, Andres Mustoneni Suur Muusikaakadeemia, vanamuusikaansambel Via Sonora ja Concerto Festivo. Setanta pubis laulab iirlane Harry Bent, aga ka vennad Johansonid. Pubis esineb ka Hedvig Hanson koos ansambliga Basic Concept, kelle kava koosneb kriitikutelt kiidusõnu pälvinud uuelt plaadilt «Love For Sale».

Vanemuine annab festivali ajal lastele kaks etendust «Väikese onu saaga».

Rotermanni soolalao keldrisaalis saab nautida kunstnik Kadri Mälgu kaheksandat isikunäitust «Varju piir», kus eksponeeritakse viimasel paaril aastal valminud ehteid ja esemeid. Näituse kujundas Taso Mähar.

Varju piir on nähtus vääriskiviõpetuses, mil kivile langeva valguse peegeldumine muutub (kaob või hajub). See on piir, kus peegeldunud ja neeldunud valgus kohtuvad. Vari ongi kõrvale juhitud valgus.

Vääriskivikasutuse teisitimõtestamine on oluline enamiku eksponaatide puhul. turmaliin, safiir, akvamariin, korall jne loovad koosluses mutinaha, kummi ja metallidega mulje vastandite kooseksisteerimise võimalikkusest.

Iga-aastase traditsioonina rõõmustab Eesti filharmoonia kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel kuulajat Georg Friedrich Händeli imelise suurteosega «Messias». Solistidekoosseis on seekord rahvusvaheline. «Messias» kõlab jõuluajal pilgeni publikut täis kirikutes ja kontserdisaalides üle maailma.

Hetkel kuum