23. detsember 1997 kell 22:00

Tallinna lennujaama laen sai valitsuse heakskiidu

Tallinna lennujaama reisiterminaali rekonstrueerimist on kavas alustada järgmisel aastal, ehitustööd kestavad 12--14 kuud. Laen kavatsetakse võtta 15 aastaks seitsmeprotsendilise aastaintressiga. Laenulepinguga on seotud projekti kaasfinantseerimine Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga ning Prantsuse investorite poolt kogusummas 340 miljonit krooni.

Loodava ASi Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Mati Sõrmus ütles, et pärast reisiterminaali rekonstrueerimist on selle läbilaskevõime kuni 1,4 miljonit reisijat aastas. «Oluliselt paraneb teeninduse kvaliteet ja tuleb juurde uusi äripindu,» lausus Sõrmus. Käesoleval aastal on Tallinna lennujaama kaudu reisinud pool miljonit inimest.

Rekonstrueerija leidmiseks välja kuulutatud rahvusvahelise konkursi tingimuste järgi saavad seal osaleda vaid väga suure käibega ehitusfirmad.

Agate Dalton rahandusministeeriumist on öelnud, et taoliste laenude puhul nõuavad välispangad ehitaja leidmiseks rahvusvahelise konkursi korraldamist rahvusvaheliste hangete reeglite kohaselt.

Mati Sõrmuse sõnul toimub praegu ehituskonkursi eelkvalifikatsioon, mille tulemused pole veel selgunud.

Euroopa investeerimispank tunneb Eestis huvi suurte infrastruktuuriprojektide finantseerimise vastu.

Agate Dalton on varem öelnud, et kõne alla võib tulla ka mõne Eesti maanteeprojekti rahastamine, näiteks Tallinna--Tartu--Luhamaa kiirtee, samuti aktsiaseltsile Eesti Raudtee uue laenu andmine.

Hetkel kuum