Hansa ja Hoiu vapustasid turgu

15. jaanuar 1998, 00:00

Eilne päev Tallinna börsil läheb ajalukku. Vaevalt et maailma börsidelt on tuua palju näiteid, kus kahe turu liideraktsia emiteerijat teatavad oma ühinemisest.

Tallinnas eile nii juhtus ning peale Hansa- ja Hoiupanga kinnitust üleeile levima hakanud kuuldusele kahe panga võimalikust ühinemisest puhkes börsil tõeline torm. Maaklerid tõstsid mõlema aktsia noteeringud teisipäevaõhtusest tasemest ca 20% kõrgemale ja sellelt tasemelt algas ka kauplemine.

Väga tugeva emotsionaalse tõuke mõju jäi aga oodatust isegi veidi kesisemaks. Maaklerite väljapakutud tasemel algas ülielav kauplemine, kuid hinnad enam oluliselt ei tõusnud ja hakkasid päevapeale pigem langema.

Ilmselt jäid tehingu tagamaad investoritele veidi segaseks ja turul tekkis paras segadus, kus üks osa investoritest otsustas maksku mis maksab võtta positsioon ja teine osa kasutas soodsat võimalust kasumivõtmiseks.

Kahe vastastikuse jõu tulemusel kerkis Hansapanga aktsia üleeileõhtusega võrreldes 18,6% ja Hoiupanga aktsia 7,7%. Võrreldes aga eilset avamis- ja sulgemistaset, tegid mõlemad paraja languse -- Hansapank -2,2% ja Hoiupank -8,7%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing