10. veebruar 1998 kell 22:00

Investeering kaardifirmasse

«Meile kui riskikapitali investeerivale fondile on Regio sobiv partner, sest firma on kasvav, kasumit andev ja omanike tulevikunägemus on selge ning valdkond perspektiivne,» ütles novembris tegevust alustanud fondi Eesti direktor Mark Grovic.

Fondi esindused on loodud ka Lätis ja Leedus. Mõlemal esindusel on kasutada 145 miljonit krooni.

«Esimesest kontaktist kuni lõpliku leppeni kulus alla kahe kuu, mis on Eestis tegutsevate investeerimisfondide senist praktikat arvestades üllatavalt kiire kokkuleppe saavutamine,» lausus ASi Regio juhataja Teet Jagomägi.

Välisfirmadele Baltimaade kohta andmeid müüv AS Regio kasutab saadud raha oma Lätit ja Leedut puudutava infopagasi suurendamiseks, firma müügi- ja turundustegevuse tugevdamiseks ning Skandinaavia kartograafia- ja geograafiliste infosüsteemide turule pürgimiseks.

«Seni oleme Skandinaavia firmadele teinud allhanketöid ja meie Eesti teedeatlase kontseptsiooni on kasutatud Soomes analoogse atlase väljaandmisel,» märkis Jagomägi.

Regio toodab kvaliteetseid paber- ja digitaalkaarte ning on Eestis turuliider geograafiliste infosüsteemide ja tarkvara valdkonnas. Firma mullune käive oli11 miljonit ja kasum 2 miljonit krooni.

USAs asuva väikeettevõtete toetusfondi hallatav Balti väikekapitali fond investeerib EBRD toetusel väikestesse ja keskmise suurusega ettevõtetesse, astudes firmade vähemusaktsionäriks, selgitas fondi assistent Külli Tõnisson. Tegemist on kasumit taotleva fondiga, mis osaleb väikeaktsionärina firmade nõukogudes ning annab juhtimisabi ja konsultatsioone.

Hetkel kuum