11. veebruar 1998 kell 22:00

Traadita telefon võimaldab mobiilsust tööl ja kodus

Aasta algul tõi Samsung turule uue DECT-standardile vastava traadita telefonide põlvkonna.

DECT-standard kasutab sagedusvahemikku 1,88~1,9 GHz, mis on Eestimaal lubatud ning ei tekita häireid muu olmeelektroonika töös. Uute telefonide esindusmudel on SPR-5000.

Uus Samsungi traadita telefon meenutab pigem mobiiltelefoni kui tavalist traadita telefoni.

DECT-standard tagab digitaalse side mobiilse toru ja emaaparaadi vahel ning välistab kõnede pealtkuulamise.

DECT-standardi kasutamine võimaldab ühes emaaparaadis registreerida kuni kuus mobiilset toru. Ka võib ühe toru registreerida kuni neljas emaaparaadis.

See omadus võimaldab luua lokaalse sidevõrgu, kus kasutajad on pidevalt tugijaama tööraadiuses ning kus kõnesid saab üksteisele suunata, vajadusel ootele panna ning vahekõnesid võtta. Sellises süsteemis on võimalik pidada kuni kolmepoolseid konverentskõnesid ja sisekõnesid.

Süsteemi telefonitorudele saab programmeerida kasutajanime, et mitme mobiilse toru kasutamisel segadust ei tekiks. Üksteisega segiajamist aitab vältida samuti võimalus valida eri helinatoonide vahel.

SPR-5000ga on võimalik numbri eelvalimine ekraanil koos parandusvõimalusega, analoogselt mobiiltelefonidele. Telefonitorul on suur kaherealine vedelkristallekraan.

Samsung SPR-5000-l saab kasutada piiranguid väljahelistamisel.

Näiteks võib tõkestada kõik väljuvad kõned või ainult valikulised väljahelistamise numbrid.

SPR-5000 kasutamise teevad mugavaks kakskümmend kiirvalimismälu enamkasutatavatele telefoninumbritele ning alfabeetiline telefonimärkmik.

Uudne funktsioon on Baby-Call, millega saab suvalisele telefoniklahvile vajutades ühenduse ettemääratud telefoninumbriga.

Baby-Call on mõeldud sellisele lapsele, kes ei oska veel ise telefoninumbreid valida.

SPR-5000 mobiiltoru toiteallikana kasutatakse pikaealist Ni-MH akut, mis tagab kuni kümme tundi kõneaega ning üle kahe ööpäeva ooteaega.

Hetkel kuum