12. veebruar 1998 kell 22:00

Estonias esietendub taas Sergei Prokofjevi aegumatu romantiline ballett «Romeo ja Julia». Kauni armastusloo lavastas teatri peaballettmeister Mai Murdmaa, kelle jaoks on see kolmas kord.

Lavastust ettevalmistanud meeskond on rahvusvaheline. Valguskunstnik on Lloyd Sobel USAst, kes on varemgi Mai Murdmaaga koostööd teinud. Kunstnik Charles Cusik Smith, kelle isikunäitus on praegu avatud Draakoni galeriis, on aga pärit Inglismaalt.

Ka Romeo ja Julia osatäitjate seas on külalisi: Tiit Helimetsa lavapartneriks on Molly Smolen USAst. Teiseks paariks on Tatjana Voronina--Juri Jekimov.

Kuninga tänaval asuvas Kullo kunstigaleriis saab üleeilsest tutvuda nende kunstnike töödega, kelle loomingust osa on vaatamiseks olnud välismaalgi, ent tõenäoliselt niipea ei satu meie suurte galeriide seinu ehtima.

Tegemist on sajakonna füüsilise või vaimse puudega kunstnikuga, kellelt on vaatamiseks kokku 146 teost, mis hõlmavad nii maali, graafikat kui skulptuuri. Eriilmelistest töödest koostatud põnevast valikust leiate kindlasti palju emotsionaalselt köitvaid töid.

Seni täissaalidele näidatud ja Inglismaal möödunud aasta lõikes edukuselt «Jurassic Parki» järel teiseks tõusnud «Püksid maha!» on kerge komöödia töötuks jäänud tavalistest meestest, kes ei näe teist väljapääsu raha teenimiseks, kui anda oma kodulinnas striptiisietendusi.

Kõrgeima filmiauhinna, Oscari kandidaadiks märgitud linateos pole üksnes halenaljakas lugu, selles on ka sügav inimlik alge, pannes mõtlema inimestevaheliste suhete tegelike väärtuste ja prioriteetide üle. Filmis mängivad Robert Carlyle, Tom Wilkinson jt. Lavastaja on Peter Cattaneo.

Homme kogunetakse Pühajärve ranna äärde selleks, et järvest välja tuua 50 märgistatud kala. Iga ahven teeb püüdja auhinna võrra õnnelikumaks. Kogu pere talveürituseks tituleeritud sündmus on korraldajate sõnul eelkõige neile, kes pole kunagi kalastanud.

Loodusesse tulnuil ei peaks igav hakkama ka kaldal kalastajaid jälgides: esinevad Kate ja Väikeste Lõõtspillide Ühing, nalja teeb Raimo Aas.

Hetkel kuum