19. veebruar 1998 kell 22:00

Ühispanga maailmaturnee

Ühispanga president Ain Hanschmidt, asepresident Margus Schults ja turundusdirektor Jürgen Lamp on praegu USAs, et tutvustada sealsetele investoritele panga poolt välja lastavaid aktsiatega analoogseid tuletisväärtpabereid. Kahe nädalaga tahavad nad reisida läbi terve maailma, eelmisel nädalal viibiti Londonis.

Ühispangal on kavas müüa kuni 11,75 miljonit GDRi, mille väärtus ulatub 680 miljoni kroonini.

Leedu üks juhtivaid panku Vilniaus Bankas korraldab samuti oma GDRide emissiooni. Leedu kommertspangast öeldi, et emissiooni korraldamise eelarve on 100 miljonit USA dollarit (1,4 miljardit krooni). Emissiooni täpne maksumus selgub alles pärast selle läbiarutamist aktsionäride seas, lisati pangast.

Margus Kangro ütles, et emissiooni korraldamiseks on tehtud mitu eelarvet, kuid nende suurust keeldus ta avalikustamast. See on kulukas ettevõtmine, tunnistas Kangro.

Ühispank tahab GDRide emissiooni korraldamisega leida võimalikult stabiilset ja pikaajalist investorite baasi. Panga asepresident Janek Mäggi ütles, et Eestis pole nii palju raha, seetõttu suunab Ühispank emissiooni väljapoole.

Mäggi lisas, et panga senistele aktsionäridele on emissioon kasulik, sest panga omakapital suureneb emissiooni realiseerimise järel. Tema sõnul pole panga juhtkonna välisturnee näol tegemist siiski müügiaktsiooniga, pigem püütakse Ühispanka laias maailmas tutvustada.

Eesti kommertspankadest on GDRe püüdnud müüa ka Hansapank, kuid see emissioon jäi pooleli, sest Hansapanga aktsionäride koosolekul eelmisel aastal fikseeriti ühe GDRi hinnaks 205 krooni. Tänaseks on aktsiahind langenud 113 krooni tasemele. GDRide müümiseks on vaja kokku kutsuda uus aktsionäride koosolek, mis toimub aprilli alguses, ja määrata uus hind.

Investeerimisfirma Nomura International prognoosib Ühispanga selle aasta kasumiks 400 miljonit krooni.

Hetkel kuum