26. veebruar 1998 kell 22:00

Raadi lennuväli on paigas

«Kava kohaselt väheneb lennundusliku otstarbega ala,» täpsustas Kilgi. «Seega väheneb esmase investeeringu pindala.»

Tartu Raadi lennujaama omanikud on võrdselt Tartu linn, Tartu vald ja Luunja vald. Endise sõjaväelennuvälja suurus on 610 hektarit. Raadi lennuvälja olulisem ehitis on kolme kilomeetri pikkune heas korras maandumisrada.

Abilinnapea Anto Ili kinnitusel on linnavalitsus kiitnud heaks idee ehitada praeguse, Raadi mõisast mööda mineva kruusatee asemel Narva maantee pikendus Kõrvekülani. Ili ei osanud öelda, kes peaks umbes kilomeetri pikkuse tee ehitust rahastama.

Maantee äärde on plaanis ehitada uus terminaal ja muud lennuväljahooned ning lennukite seisu- ja parkimiskohad. Esialgsete arvutuste kohaselt lähevad need maksma üle 60 miljoni krooni. Riigikogu hääletas Koonderakonna ettepanekul tänavusse riigieelarvesse 10 miljonit krooni Ülenurme lennuvälja üleviimiseks Raadile. Eraldatud raha käsutab teede- ja sideministeerium.

Anto Ili sõnul peab Raadi lennuvälja nõukogu kuu aja jooksul üle vaatama 10 miljoni kasutuse programmi ning kooskõlastama selle teede- ja sideministeeriumi ning lennuametiga.

Raadi lennuvälja omanike esindajad valisid üleeile ettevõtte uue nõukogu, kuhu kuuluvad riigikogu liige Mati Meos, Tartu linnavolikogu liige, Maarjamõisa haigla traumatoloogiaosakonna juhataja Toomas Tein ja Tartu vallavolikogu liige, põllumajanduse osaühingu Vahi esimees Rain Jeret.

Hetkel kuum