22. märts 1998 kell 22:00

Silmet hädas investeeringuga

«Meie soov ja tahtmine on siiras,» lausus Jõgi.

Äripäeva andmeil pidi Silmet Grupp sellel aastal ettevõttesse investeerima 80 miljonit krooni. Kui palju tegelikult investeeriti, seda ei osanud ASi Silmet Grupi juhatuse esimees Neeme Jõgi täpselt öelda.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet ütles, et tema andmeil esitab Silmet Grupp taotluse investeerimiskohustuse osas tähtaja pikendamiseks ning tõenäoliselt tuleb agentuur Silmetile selles osas ka vastu.

Jõgi rääkis reedel, et ei taha kommenteerida põhjuseid, miks firma tegi ettepaneku investeeringute tähtaegu pikendada.

«Tegemist ei ole ju avaliku börsiettevõttega ja kusagilt läheb piir, kust algab selgelt äritegevuse strateegia kujundamine,» selgitas Jõgi keeldumise tagamaid. Tema sõnul on just riigi süül äriplaani rakendamine Silmetis veninud.

Erastamisagentuuri peadirektor Väino Sarnet rääkis, et lepingu tingimuste täitmine on küll lähima kuu jooksul toimuva nn aastakoosoleku teema. Sellel koosolekul osalevad nii ettevõtte esindajad kui erastamisagentuuri lepingukontrolli osakonna töötajad.

Kui erastajal ostuhinna suhtes agentuuri ees võlgnevusi ei ole, siis senise praktika järgi agentuur aktsepteerib ettepanekut pikendada investeeringute tähtaega, selgitas Sarnet. Tema sõnul Silmet Grupil ostuhinna osas võlgnevusi pole.

«Kui tundub, et asi on lootusetu, siis tuleb esitada kõik nõuded korraga ja see tavaliselt tähendab ostja pankrotti,» lisas Sarnet.

Hetkel kuum