23. märts 1998 kell 22:00

Soodsad viimase hetke reisipakkumised seavad kindlad piirangud

Kui te ei taha leppida suure rahalise väljaminekuga, võite reisimisel kasutada nn viimase hetke pakkumisi, mida pakuvad aeg-ajalt nii kodumaised kui Soome päritolu reisikorraldajad.

Viimase hetke pakkumiste puhul ei erine paketi sisu tavalisest, vaatamata sellele, et hind on teine, kuid seda tüüpi pakkumine seab kindlad piirangud.

Eelis on muidugi Interneti kasutajatel, kes saavad tutvuda reisikorraldajate ja nende teenuseid vahendavate reisibüroode kodulehekülgedega.

Viimase hetke reisi tellides peate meeles pidama põhireegleid

- Reisikorraldajad teevad viimase hetke pakkumisi suhteliselt palju vahetult enne või pärast sihtkoha tipphooaega. Nt meie kliimaga harjunud inimesed võivad nautida puhkust Kreeka saarel Kosil ka mais, ehkki tõeline tipphooaeg algab juunis.

- Suhteliselt soodsa hinnaga on Vahemere-äärsete kuurortide reisipaketid ka augustis. Puhkust selleks ajaks planeerides peate aga arvestama, et Vahemere ääres on augustis väga kuum.

- Kui soovite teada, milline on orienteeruvalt viimase hetke reisi hind, vaadake reisikorraldaja kataloogis lahtrit pealkirjaga «Lend».

- Nõustudes valima viimase hetke reisi, teadke, et tänu selle ülisoodsale hinnale saate rohkem kulutada kohapeal.

- Soodushinnaga reiside valik on tavaliselt tublisti väiksem kui reisikataloogi kogu valik. Sooduspakkumine ei pruugi tulla just teie soovitud kuurorti ja teile sobival ajal. Näiteks kui tavaliselt on mingil ajal teinud reisikorraldajad sooduspakkumisi Kosi saarele, ei saa keegi garanteerida, et ka tänavu need pakkumised tulevad.

- Kui tahate osta Soome reisikorraldaja paketti soodushinnaga, tasub reisibüroosse pöörduda kolm kuni neli nädalat enne soovitavat väljasõitu.

Eesti reisikorraldaja puhul on miinimumtähtajaks kaks nädalat. Sellise juhul jõuab vajadusel viisa hankida jt dokumendid korda seada.

- Bussireiside puhul piisab registreerumisest ka paar päeva enne reisi, juhul kui reisijal on vajalik viisa passis või siis reis viisat ei nõua.

- Valides viimase hetke pakkumise, teadke, et sellise paketi puhul on majutuskohtade valik piiratud. Tuleb leppida kehvema hotelliga või selle ebamugava asukohaga. Vaid täishinnaga reisi ostnud saavad valida.

- Leppige sellega, et teil tuleb kohe reisibüroos otsustada, kas võtate reisikonsultandi poolt pakutava paketi. Otsuse venitamisel võib juhtuda, et keegi jõuab ette (tegemist on ju suurte reisikorraldajate ja suure hulga klientidega nii Eestis kui Soomes). Suuremad reisibürood kasutavad kaasaegset online- -broneeringute süsteemi, mistõttu ei saa välistada, et keegi kuskil mujal just samal ajal sellesama reisi välja on valinud.

- Asjaajamist lihtsustab, kui olete reisibüroo pikaajaline klient -- teid usaldatakse ja tuntakse.

- Viimas hetke paketti ei saa reeglina osta järelmaksuga. Mööndusi võidakse teha vaid reisibüroo kauaaegsele püsikliendile. Reisi eest tuleb tavaliselt kohe tasuda. Viimase hetke reisi annulleerimine pole reisibüroole võimalik või see tooks kaasa suuri trahve.

- Viimase hetke reisi ostes tasub eriti tähelepanelikult jälgida, mida pakett sisaldab. Oluline on uurida, kui kiiresti ja kas õnnestub viisa saada ning kes sellega tegeleb.

- Soovist odavalt reisida võite teatada oma reisibüroole juba varem, kes vastavalt kokkuleppele teavitab sobiva võimaluse tekkimisest. Siin on kaks varianti:

- teatate reisibüroole ajavahemiku, mil soovite puhata, ja sõitjate hulga. Sel juhul jääb sihtpunkt lahtiseks ja teil pole suurt valikut;

- teatate reisibüroole sihtpunkti, mis teid huvitab. Selline pakkumine tuleb alati ootamatult ja te peate olema kindel, et saate töölt kiiresti ära.

Hetkel kuum