Mäed teenivad tehislumelt

30. märts 1998, 00:00

Eesti kolmest tuntumast slaalomikeskusest on lõppeva suusahooajaga rahul vaid Väike-Munamäe Arenduse AS, kes tootis nõlvadele kuni poolteist meetrit kunstlund.

Ettevõtte tegevdirektor Taimo Turi lubab, et aprilli keskpaigani saab neil kindlasti suusatada.

Rahvarohkeimal nädalavahetusel suusatas Väiksel Munamäel umbes viissada inimest, sh mõnikümmend lätlast. Mäepiletite müük annab ettevõtte käibest poole, ülejäänu saadakse mäesuusavarustuse laenutamisest ja majutamisest.

ASi Kuutsemäe tegevdirektor Peeter Ilmas lohutab, et eelmine aasta oli veel hullem. Ilmase sõnul oleks ideaalse talve korral võinud enne hooaega tehtud miljoni krooni suuruse investeeringu tasa teenida, kuid jaanuaris ladistas vihma. «Üldse oli sel suusahooajal kolmandiku jagu mittesobivat ilma,» märgib Ilmas.

Kütioru Puhkekeskuse ASi juhataja Endel Talve peab tänavust mäesuusahooaega läbikukkunuks. «Saime korraliku käibe vaid detsembris ja veebruari kahel esimesel nädalal,» möönab Talve. «Meil on laenud peal. Püüame arendada muud tegevust, et ellu jääda.»

Mäesuusaproffide poolt Eesti parimaks mäeks hinnatud Kütiorgu on investeeritud kolm miljonit krooni. «Uus tõstuk sai töötada vaid kaks nädalavahetust,» on Talve talve peale pahane.

Talve sõnul otsivad nad palehigis uut krediiti, et enne järgmist mäesuusahooaega lumekahur osta, mis võib maksta kuni miljon krooni.

Lõppenud nädalal koos pojaga Väiksel Munamäel lumerõõme nautinud meediaärimees Hans H. Luik räägib, et tuttav just helistas hommikul Andorrast ja kiitis mägesid ja päikest. «Mina sõitsin Tallinnast kolm tundi ja sain kodust Andorrat.»

Luige kinnitusel käib ta talvehooajal Eesti erinevatel slaalomimägedel vähemalt kord kuus. «Mul on ka Rootsi ja Soome mägede kogemus,» lisab Luik. «Seal saab küll pikema liu, aga ka tõstukijärjekorrad on pikemad.»

Ekspress Hotline'i Varssavi tütarettevõtte pilkupüüdvat telefonmütsi kandev Luik eelistab lumelauda, olles veendunud, et lumelaua võidukäik tagab Eesti lühikeseks jäävatele mäenõlvadele jätkuvalt populaarsuse. «Ettevõtlikud võiksid seda silmas pidades investeerida näiteks Mustamäe Vanakese nõlva,» unistab Luik. «Oleksin valmis selles projektis kaasa lööma.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing