«Matteuse passioon» kõlas oodatud headuses

17. aprill 1998, 00:00

9., 10. aprillil Estonia kontserdisaalis
Esitajad: Eesti Filharmoo-nia kammerkoor;
Eesti poistekoor;
Rootsi Raadio koor;
ERSO
Solistid: Helmut Wildhaber Viini riigiooperist,Lars Arvidson ja Katarina Böhm Rootsist, Petteri Salomaa Soomest, Kaia Urb, Mati Turi ja Uku Joller.
Juhatas Tõnu Kaljuste.

2,5 tundi muusikat hõlmav «Matteuse passioon» on J. S. Bachi üks peateoseid ja tema teoloogilise mõtte kontsentraat. Nädala muusikasündmuseks jääb teos ka tänu suurepärasele esitajatekoosseisule.

Jäin kontserdiõhtuga rahule. Matteuse passioon on üks mu lemmikteoseid ja varem ei ole ma seda elavas esituses kuulnud. Muusikaline tervik oli hea, solistid meeldisid. Kahju oli vaid aldi aariatest, mis on väga kaunid, kuid seekord ei jäänud vajalikul määral kõlama. Sügava mulje jättis Lars Arvidson, meeldis ka Uku Joller. Ta on silmapaistev vokalist.

Projektid, kuhu on kaasatud Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia kammerkoor, ei üllata -- tulemus on alati professionaalne. Nii vastas ka «Matteuse passioon» minu ootustele. Et teos on pikk ja huvitavuse poolest just mitte kõige põnevam, tuleks sellesse suhtuda kui rituaali. Kontrastivõluks teose üldisele massiivsusele mõjus soprani aaria flöödi ja oboega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:22
    Otsi:

    Ava täpsem otsing