26. aprill 1998 kell 22:00

Petisest kinnisvaramaakler kahjustab Pindi mainet

Aleksei Svetsov ostis jaanuaris kinnisvarabüroo Pindi Kinnisvara maakleri Kersti Tiiratsi vahendusel Mustamäel ühetoalise korteri ning tasus ostusumma 125 000 krooni. Tiirats pidi raha müüjale üle kandma.

Vormistades korteri notariaalset ostu-müügilepingut, esitas maakler võltsitud kviitungi, et ostja on raha maksnud Pindi Kinnisvara kassasse. Kassapidaja allkirja asemel oli Tiiratsi enda signatuur. Tiirats lubas notari, ostja ja müüja juuresolekul, et raha kantakse kohe üle ning seepeale kirjutasid pooled pahaaimamatult lepingule alla. Ostu-müügilepingu kohaselt kinnitas korteri müüja oma allkirjaga, et tasumisele kuuluva 125 000 krooni on ta kätte saanud.

Müüja ütles, et Tiirats pole seni mitte midagi üle kandnud, ehkki raha peaks juba ammu olema uue eluaseme eest makstud. Petta saanud inimene lisas, et uus korter on juba tema nimele kirjutatud, kuid enne lõpp-summa tasumist keelduvad endised omanikud välja kolimast ning sissekirjutusest loobumast.

Tiirats tunnistas, et ta tõepoolest võltsis Pindi kassasissetuleku orderit ja nentis, et ka raha pole ta kellelegi maksnud. 125 000 krooni endale võtmist põhjendas ta sundseisuga ning tähendas, et petta saanud inimesega on kokkulepe tasuda võlg hiljemalt 2. maiks. Teine pool sellise kokkuleppe olemasolu ei kinnita.

Pindi Kinnisvara Tallinna büroo juhataja Kalev Roosiväli pidas juhtumit kahetsusväärseks ja lisas, et Tiiratsi tööleping on lõpetatud. Roosiväli väitis, et petisest maakleri vastu algatati kriminaalasi.

Kohe pärast pettuse ametlikku tuvastamist ja Tiiratsi vastutusele võtmist lubas ta kannatanule kahjud tasuda ning oma endiselt alluvalt hiljem ise ärastatud summa sisse nõuda.

Roosiväli nimetas Kersti Tiiratsi töölevõtmist suureks veaks ja avaldas samas lootust, et juhtum ei kahjusta Pindi ega teiste kinnisvarabüroode head mainet.

Hetkel kuum