27. aprill 1998 kell 22:00

Kivi tappis asfaltteel

Selline harva esinev inimohvriga lõppenud õnnetus leidis aset 14. aprilli hommikul Tartu maakonnas Ülenurme--Kurepalu--Roiu teel.

Sõiduautole Moskvit? 2140, milles oli kaks inimest, sõitis vastu kaks ilma koormata metsaveoautot. Hetkel, kui autod kohakuti jõudsid, tungis läbi Moskvit?i tuuleklaasi umbes 3 kilogrammi raskune kivi, tappis juhi kõrval istuva naise ning maandus auto tagaaknal.

Metsaveoautod ei peatunud, ilmselt ei märganudki nad õnnetust. Veoautojuhte pole siiani leitud. Ka pole sellel avariil rohkem tunnistajaid kui sõiduauto juht. Viimane aga ei märganud isegi, kumma auto ratta alt kivi tuli.

Metsaveoautode juhte politsei ei otsi ega hakkagi ilmselt otsima, sest kriminaalasja ei algatatud. Tegemist pole ei veo- ega sõiduauto juhi süülise vastutusega.

Õnnetuse paigas oli Ülenurme--Kurepalu--Roiu tee sirge, 7 meetrit lai ning asfaldiga kaetud. Õnnetuse ajal oli tee kuiv ja puhas.

Politseil on õnnetuse põhjuse kohta kaks versiooni. Esimese kohaselt võis metsavaheteel kiiluda koormaga auto tagarataste vahele kivi, mis koormata ja kiiremini sõitva auto puhul vabanes.

Metsaveoauto kiiruseks oletatakse 80 km/h. Seega, arvestades veeremise seadusi, võis kivi rataste vahelt lennata sõidusuunas auto kiirusest kuni kaks korda kiiremini.

Teise versiooni kohaselt võis veoauto ratas riivata teel lebanud kivi ja selle õhku paisata. Ametlikku kinnitust kummalgi versioonil pole.

Hetkel kuum