28. aprill 1998 kell 22:00

Eesti Kindlustus ennustab aasta lõpuks kasumit

Eesti Kindlustuse kasum investeeringutelt moodustas esimeses kvartalis 2,4 miljonit krooni ning kahjum otsesest kindlustustegevusest 8,2 miljonit krooni.

Eesti Kindlustuse juhatuse esimees Ivar Virkus ütles, et kindlustustegevuse kahjum tulenes firma kiirest kasvust, sest käibe juurdekasv esimese kolme kuuga oli 55,2 protsenti.

«Tegelikult on kindlustustegevuse kahjumis olek kindlustusseltsides normaalne,» märkis Virkus, «See tähendabki seda, et klientide raha pealt ei rikastuta, vaid kasum peaks põhiliselt tulema investeeringute paigutamisest.»

«Tõepoolest jõuab kindlustusselts kasumisse tänu raha investeeringutele,» lausus Leks Kindlustuse juhatuse esimees Raul Kastan. Euroopa riikides on seltsid tehnilises mõttes miinuses, teenides kahju käsitluse kõrval vähem raha, kui nad tegelikult maksavad kahjudeks ja üldkuludeks, lisas ta.

Eestis on seltside tehnilise kahjumi peamiseks põhjustajaks väikesed reservid ja kasvava turu suured tegevuskulud. Vaatamata sellele tahab Eesti Kindlustus aasta lõpuks otsese kindlustustegevuse jõudmist kasumi piirile. «Igal juhul peaks ta olema nulli peal,» ütles Virkus.

Seltsi esimese kvartali tulemused olid Virkuse sõnul oodatust natuke suurema miinusega investeeringute väikese tootlikkuse tõttu, mis osaliselt oli mõjutatud ka Tallinna börsist.

Aasta teisel poolel loodetakse praegu 10protsendist alla jääv investeeringute kogutootlikkus viia kuni 18 protsendini. Seda aitab Virkuse sõnul saavutada investeerimisportfelli konservatiivsemaks muutmine ja vahendite paigutamine väiksema riskiga instrumentidesse, võlakirjadesse ja hoiustesse.

Eesti Kindlustuse konsolideeritud kahjumi lahknevus Hoiupanga grupi teatatud ligi 10 miljoni krooni suurusest seltsi kahjumist on Virkuse sõnul põhjustatud kindlustusseltside ja pankade tulemuste konsolideerimise nõuete erinevusest.

Hetkel kuum