6. mai 1998 kell 22:00

Eesti Talleks elektrivõlglaste nimekirjas

Eesti Energia teatas eile, et kui loetletud elektrivõlglastest ettevõtted nädala lõpuks oma võlga tasunud ei ole, lülitatakse nad tuleva teisipäeva hommikul elektrivõrgust välja.

ASi Eesti Energia tütarfirma Energiamüük Tallinna osakonna juhataja Veljo Sedrik ütles, et Eesti Talleks koostas poolteist kuud tagasi maksegraafiku oma võla tasumiseks ja graafikujärgsed maksukohustused on nad ka korralikult täitnud. Küll on aga firma jätnud viimasel ajal maksmata n-ö jooksvad maksed.

Sedrik avaldas arvamust, et elektri eest maksmata jäetud raha kasutab Talleks ilmselt kusagil mujal.

Eesti Talleksi finantsdirektor Peeter Värnik selgitas, et ettevõtte avaldamine võlglaste nimekirjas tuli talle üllatusena. «See, et ma saan mingitest meetmetest teada ajakirjanduse kaudu, on pisut imelik,» sõnas Värnik. «Aga eks me muidugi võlgu ole, seda ei saa eitada,» lisas ta.

Värniku sõnul moodustab võlasumma pisut üle 500 000 krooni, mis on ühe kuu makse ning maksmise tähtajast on möödas 15 päeva. Ta kinnitas, et selle summa tasumine ei ole firmale probleem ja lähipäevadega peaks asi lahendatud olema.

Kui ma oleks Gunnar Okk, teeksin samamoodi, kommenteeris ta Eesti Energia jõuvõtteid võlgade kättesaamisel.

Veljo Sedrik ütles, et tegelikult on Energiamüük võlglastega alati karmilt käitunud. «Nüüd tahavad meie uued ülemused seda ka pressis avaldada,« sõnas Sedrik.

AS Naviplast on elektri eest võlgu 230 000 krooni. Naviplasti juht Nikolai Proskura lubas, et lahendab kiiremas korras võla Eesti Energia ees. Naviplastil jäi Venemaalt sealse valitsuskriisi ja maipühade tõttu raha õigel ajal saamata ning praegu on ettevõttel just jahtide ja sportpaatide tootmise kõrgaeg, mil käibevahendeid on vaja võimalikult palju tootmisse paisata, selgitas Proskura võla tagamaid.

Hetkel kuum