12. mai 1998 kell 22:00

Tallinna koolide aknaost vaidlustati

Eesti akna- ja uksetootjaid ühendav liit leidis, et Tallinna koolide akende vahetuseks korraldatud konkursil pole kinni peetud võistupakkumise tingimustest ning komisjoni otsused raiskavad maksumaksja raha. «Ükski odavaim pakkumus ei osutunud võitjaks, kuigi hindamisel oli hinna tähtsus 60% ning komisjon jättis osalejaile kallimate pakkumiste eelistamise põhjendamata,» ütles liidu juhatuse esimees Alvar Veersalu.

Linnavalitsusele kuuluva Tallinna Linnaehituse ASi korraldatud võistupakkumise komisjoni liikmed eelistasid Glaskeki ja EMVd.

«Konkurss vastas igati väljakuulutatud kriteeriumidele ja komisjonis olid valdavalt ehitusliku kõrgharidusega inimesed,» märkis Tallinna Linnaehituse juhatuse esimees Vladimir Issakov. Tema sõnul ei eelistatud sugugi kalleimaid pakkumisi ja valiku tegemisel sai peale hinna määravaks pakkuja eelnev kogemus plastakende paigaldamisel ja pakutav garantii.

«Liitsime konkursil oma plastakende tootmisvõimsuse ASiga Plastmerk, koos suudame toota 320 plastakent päevas, mis võimaldab koolimajad 1. septembriks korda teha,» ütles ASi Glaskek peadirektor Indrek Pajuri.

«Naeruväärne on väide, et me ei suuda pakkuda tippkvaliteeti, tagatisi ja maandada riske,» ütles viiele objektile hinnalt parima pakkumuse teinud, kuid mitte valitud OÜ K.M.T. Fassaadimeistrid juhatuse liige Martin Tolts. Ettevõte on aknaid pannud hotellile Olümpia, rahandusministeeriumi hoonele, Tallinna Panga peamajale, Eesti Kaabli hoonele, mitmele koolile. «Ma ei saa tõestada, et see on korruptsioon, aga riigihange peaks eeskätt säästma maksumaksja raha,» ütles Tolts.

«Ekspert on väitnud, et ISO sertifikaatidega Gealan-aknaprofiil ei vasta koolimajade nõuetele ja me protestisime komisjoni sellise otsuse,» ütles kolmel korral odavaima pakkumise teinud OVS Ehituse ASi juhatuse esimees Olaf Orgse.

«K.M.T. polnud garantii osas sugugi parim ja ta on seni põhiliselt alumiiniumaknaid paigaldanud,» kommenteeris Issakov.

Hetkel kuum