17. mai 1998 kell 22:00

Preemiate tagastamine läheb vaevaliselt

Kümme tuhat krooni on tagasi maksnud innovatsioonifondi nõukogu aseesimees, tehnikaülikooli prorektor Rein Küttner.

«Ma ei näe erilist vajadust see raha tagasi maksta, tegin seda puht missiooni- ja kaastundest,» põhjendas Küttner. Küttneri sõnul maksti preemiat 1997. a lõpus terve aasta töö eest ja temas tekitas raha tagasinõudmine tunde, et ollakse vähe tööd teinud.

Kantsler Margus Leivo kinnitas, et maksab ka ise oma preemiad tagasi. «Ma ei tea, kui suure summa olen juba maksnud, see käib tasaarvelduse korras,» täpsustas ta.

Innovatsioonifondi nõukogu liige, põllumajandusministeeriumi nõunik Ants Laansalu teatas, et tema kavatseb raha lähiajal tagasi maksta. Laansalu lisas, et tema teada rohkem tagasimaksjaid pole.

Märtsis rääkis majandusminister Jaak Leimann, et kantsler Leivo jääb juhtima vaid innovatsioonifondi nõukogu ja ta taandatakse eluasemefondi ja julgeolekuvaru fondi nõukogu kohalt.

Riigikontrolli peakontrolöri Rein Randma andmetel on majandusministeerium välja pakkunud eluasemefondile uue nõukogu, kelle seas on taas Leivo. Edasi tegutsevad Leivo juhtimisel innovatsioonifond ja julgeolekuvarufond.

Riigikontroll avalikustas veebruaris, et majandusministeeriumi viie fondi kaudu maksti mullu 41 inimesele preemiat ligi 700 000 kr.

Hetkel kuum