Tiit Vähi avalik kiri

27. mai 1998, 00:00

Olles kuulnud, et Äripäe-vas, mille peatoimetaja olete, ilmub ekslik info Silmeti kohta, helistasin teile esmaspäeval ja palusin mitte avaldada kontrollimata fakte, kuna see võiks tehasele kaasa tuua olulise maine- ja majanduskahju. Meie vestlusest hoolimata avaldas Äripäev 26. mail «oma» versiooni Silmeti pankrotiolukorrast mahukas kirjutises «Silmet pankrotisuus», milles ajakirjanik Koit Luus väidab Silmeti olevat pankrotiohus. Ainus «tõend», mille leht oma väite kinnitamiseks esitas, on see, et Silmet olevat Vene firmale Incomo võlgu 7,5 miljonit krooni.

Lükkan väited Silmeti pankrotiolukorrast kategooriliselt ümber. Teatan, et Äripäeva esitatust on õige vaid see, et Incomo on Silmetile probleemne partner.

Vastupidiselt lehes väidetule on tegelik seis hoopis selline, et Incomo on Silmetile võlgu 127 000 USA dollarit pluss viivised. Silmet on nimetatud võla provisioneerinud 1997. aastal, võla katteks on arestitud Incomo tooraine Silmetis ja Silmet on pöördunud rahvusvaheliste võlanõudeorganisatsioonide poole, taotlemaks võla sissenõudmist.

Lp Äripäev, teen ettepaneku rääkida Silmeti asjadest avalikult ja selgelt. Kirjutis Silmeti pankrotiohust on puhas väljamõeldis. On selge, et Äripäeva ja Eesti Päevalehe «infoallikad» ei valda korrektset infot Silmeti olukorra ja tegemiste kohta, samas üritavad ja tahavad Silmetile tekitada nii maine- kui majanduskahju. Lugejaid desinformeerivate ja Silmetile otsest kahju tekitavate kampaanialike kirjutiste ilmumise põhjusi on minu arvates kolm:

-- tehasest vallandatud töötajate isiklik kibedus ja madal soov kätte maksta;

-- konkurentide majanduslik ja poliitiline kartus, et Silmeti projektidel, eriti transiidiprojektil, läheb hästi ning need võivad tõepoolest õnnestuda. Seega on konkurentidel selge huvi need projektid hävitada;

-- mõnede poliitiliste ringkondade hirm, et Tiit Vähist võiks saada Eesti Panga nõukogu esimees.

Kuna Äripäev on esitanud valeandmeid ja otsest desinformatsiooni, siis palun teid, lugupeetav Igor Rõtov, kas Silmeti ees avalikult vabandada valefaktide esitamise pärast või tõendada Äripäeva väidet, justkui oleks Silmet Incomole võlgu 7,5 miljonit krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing