28. mai 1998 kell 22:00

Värvid peolaual

Sümboolsed dekoratsioonid võivad sinu külalistega rääkida väljendusrikkamalt kui mistahes hulk sõnu, eriti olukorras, mil külalised ei tunne üksteist.

Värvivalik määrab laua stiili.

Värskendav roheline- -- roheline laudlina, salvrätid, dekoratiivsed paelad, roheline serviis, küünlad. Nendel on stimuleeriv mõju. See värv toob värskuse majja.

Klassikaline hall- -- võib olla taustavärviks, millel teised värvid tulevad hästi esile. Soojema ja mahedama atmosfääri saamiseks kasutage halliga koos sooje värve, sh palju punast ja kollast.

Sinine- -- maitsekas atmosfäär. Klassikaline kontrastne sinise ja valge kombinatsioon võlub oma selguse ja energiaga.

Punane- -- tuline soojus. Uhkeim kõikidest värvidest. Punane roos on romantika, kire ja ilu sümbol. Laua katmisel peaks punast kasutama piiratult. Koos halli ja rohelisega tulevad punase omadused rohkem välja. Punast kasutades tuleb pöörata enim tähelepanu söögiruumi valgustusele.

Kollane- -- ergutav ja rõõmus. Alati on võimalik tuua lauale kollast: kevadised lilled -- nartsissid, nurmenukud, tulbid; sügisel maast korjatud kuldsed lehed. Kollaste paeltega seotud salvrätid ja kollased küünlad on vaid kaks võimalust paljudest.

Pastelsed värvid- -- õrnus ja elegants. Pehmed toonid aitavad luua rahuliku õrna atmosfääri, sobivad hästi valge portselanserviisi ja vaasidega. Lihtsatele piknikutele sobivad need värvid vähem.

Valge- -- lihtne ja pidulik. Valge lauakate võib paista jahe ja lihtne, kuid ka klassikaline ja elegantne. Valge efekt sõltub sellega kombineeritud värvist. Koos pastelsete toonide ja rikkaliku hõbedaga moodustab see piduliku disaini.

Värvide valikul on peoperemehel otsustav sõna -- kas soovite, et laud peegeldaks harmoonilisemaid toone või et see oleks löövam. Tugevad kontrastid tumeda ja heleda vahel kindlustavad külaliste tähelepanu.

Hetkel kuum