31. mai 1998 kell 22:00

Välistöösturid vaatlesid Eesti elu mootorrattasadulast

Kümmekonna Põhjamaade tööstusjuhist mootorratturi reisi organiseerija, elektroonikafirma Elcoteq Network juhatuse esimees Antti Piippo ütles, et reisi eesmärk on näha elu mootorrattasadulast. Kolmandat korda korraldataval mootorrattasõidul kavatsevad tööstusjuhid end kurssi viia ka Eesti sotsiaalse ja majanduslikku arenguga, sõnas Piippo.

Mootorratturid kohtusid reedel Toompeal Eesti peaministri Mart Siimanniga.

Antti Piippo ütles Mart Siimannile peetud kõnes, et Eesti on kiiresti arenenud, kuid selleks, et Eesti areng võiks jätkuda, tuleb enam investeerida hariduspoliitikasse.

«Oleme saanud selgeid signaale selle kohta, et puudus oma ala hästi tundvatest tehnika- ja loodusteadusalast koolitust saanud inimestest ähvardab kujuneda takistuseks uutele investoritele tööstuses,» sõnas Piippo.

«Kiire rikastumine, rahaga raha tegemine ahvatleb, ja noorsugu ei näe tajuvat, et uusi majanduslikke väärtusi sünnib vaid reaalse tootmise protsessis,» heitis Soome tööstusjuht ette peamiselt vaid finantssektorile orienteerunud edukamale noorsoole.

Arvutitootja Hewlett Packard Soome filiaali tegevdirektor Paul Paukku ütles, et mootorrattasõit on hea võimalus vaadata Eestit teise mätta otsast kui tavaliselt ja näha ka siinse elu varjukülgi. «Kuna ma olen Eestis äri ajanud üle kuue aasta, on säärane ringreis väga kasulik,» sõnas Paukku.

Reisi mootorratastel läbi Eesti ja Läti tegid kaasa Finnairi, Kone, Mandatum & Co, Nokia, HD Centeri, Ericssoni, Industrial Insurance Company ning Hewlett Packardi Põhjamaade piirkondade juhid.

Hetkel kuum