4. juuni 1998 kell 22:00

Kindlustusseltsid ennustavad ühinemisi ja hinnatõusu

Leks Kindlustuse avalike suhete juht Rivo Saarna ütles, et kindlustustariifid on esimeses kvartalis suurenenud kahjususe taustal liiga madalad. Praegu on olukord siiski stabiliseerunud, sõnas ta.

Leks Kindlustuse hinnangul hüppelist ja järsku hinnatõusu ei tule. Hinnatõus tuleb vaikselt ja rahulikult, sõnas Saarna.

AB Kindlustuse Grupi nõukogu liige Meelis Kubits ütles, et paljuräägitud tariifide tõus kahjukindlustusturul toimub vaid turu konsolideerimisprotsessi kaudu.

«Ei ole mingi saladus, et täna toimub massiliselt sellealaseid konsultatsioone ning asi peab varem või hiljem lõppema Eesti turu konsolideerumisega,» lausus Kubits.

Kubits ütles, et kolm neljandikku seltsidest on otseselt pankade mõjusfääris ja pankadel on täna endal probleeme rohkem kui nad aasta alguses prognoosisid. Konsolideerumise tempo ei vasta praegu turu vajadustele, sõnas ta.

Mõningate turuosaliste kahjususe hüppeline tõus ei ole Kubitsa hinnangul mingi juhuslik trend, vaid võidetud turuosa hind.

Kubits ütles, et finantssektor müüb usaldust, mis kindlustuses tähendab eelkõige korralikke hüvitisi.

Ei saa olla madalaid tariife ja väikseid hüvitisi, nagu ka minimaalsed tariife ning kõrgeid hüvitisi ja suuri kasumeid, sõnas ta.

Ka Saarna kinnitas, et kindlustusseltsidel on keeruline kasumlikult töötada.

Saarna ütles, et ettevõtte varakindlustuses on hindu hoitud madalal, kuna suuri kliente püütakse kinni hoida.

Enamik ettevõtteid on varakindlustuse lepingu sõlminud. On näha eraisikute kindlustamise kasvu, kuna kindlustamata inimesi on palju, sõnas Saarna.

Kubits ütles, et kindlustuse arengu võimaliku ja kaudsema põhjusena võib välja tuua elukindlustuse rolli.

Ka Leks Kindlustuse hinnangul Eesti kindlustusturg koos majanduse arenguga tulevikus siiski kasvab. BNS

Hetkel kuum