7. juuni 1998 kell 22:00

Stabilisatsioonifond korvab majanduskasvu languse tulevikus

Riik tõmbab aasta lõpuks rahaturult ära 2 miljardit krooni

Stabilisatsioonifondi puhul pole planeeritud mingit täituvuse lõpptähtaega või maksimumsummasid, ütles peaministri majandusnõunik Heido Vitsur. «See on lõppematu protsess ja see raha on mõeldud kasutamiseks siis, kui majanduskasv pidurdub,» selgitas ta.

Vitsuri väitel jääb raha esialgu veel reservi, kuid esmaste kasutusvaldkondadena näeb valitsus penisonireformi läbiviimise toetamist ja infrastruktuuride ehitamist. Majandusnõuniku sõnul oli üks reservi loomise põhjus ka majanduse ülekuumenemise jahutamine.

Juuni lõpuks on stabilisatsioonifondis veidi üle 1,1 miljardi krooni. Rahandusministeeriumi pressiesindaja Aili Ohlau kinnitusel on tänavu kokku kavas fondi suunata üle 1,2 miljardi krooni.

Kogu Eesti majanduse tagamise fondi raha asub Saksamaa Deutsche Bankis. Ohlau sõnul tundus pank kindlana ning loomulikult oli üks põhjusi ka Eesti krooni seotus Saksa margaga.

Vitsur lisas, et see oli ka kõige soodsam koht raha paigutamiseks. «Intress on küll väiksem kui Eestis ja kõikuv,» ütles ta.

Stabilisatsioonifondi paigutatava raha leidmisega Ohlau kinnitusel praegu raskusi pole, sest ka riigieelarve täituvus vastab enam-vähem ootustele. 1. juuniks oli eelarvesse laekunud 5,59 miljonit krooni ehk 37,4 protsenti aasta planeeritud tuludest. Järgmise nädala jooksul saab rahandusministeerium täpsustatud andmed ja siis peaks summa Ohlau sõnul juba veidi suurem olema.

Hetkel kuum