Läti automüük lööb rekordeid

12. juuni 1998, 00:00

Läti autoturg on tänavu hüppeliselt kasvanud. Kui mullu registreeriti nelja kuuga 1239 uut autot (valmistamisaasta 1996 ja 1997), siis tänavu on 1997. ja 1998. väljalaskeaastaga autosid registreeritud juba 2258. Nagu Eestis oli eriti edukas aprill, mil Lätis registreeriti 753 autot (senine edukaim kuu oli märts 609 autoga).

Mudelitest on Lätis nagu Eestis populaarseimad väikesed keskautod ja keskautod. Nelja kuuga on arvele võetud 58 Honda Civicut ja 47 Ford Mondeod.

Väga hästi lähevad Lätis kaubaks ka maastikuautod -- aasta alguses paaril kuul Eestiski absoluutses tipus trooninud Honda linnamaasturit CR-V on registreeritud 44, õige napilt jääb Hondale alla Mitsubishi Pajero, mida on registreeritud 40.

Maikuised müügikokkuvõtted selguvad lähipäevil, aga kõigi eelduste kohaselt löödi aprilli tulemus üle, sest aprillis toimunud Riia autonäitus mõjus Läti autoelule elavdavalt.

Läti majanduslehe Business & Baltija autoanalüütik Anatoli Koleda kinnitas, et näitusel sõlmiti hulganisti ostu-müügi lepinguid ja need autod jõudsid enamikus kohale mais.

Kuna Lätis ei kehti autode maaletoomisel nii ranged reeglid kui Eestis, on sealne autoturg meie omast märgatavalt kirjum. Kui ÄP igakuises müügitabelis on 32 automarki, siis Läti omas tervelt 49 -- eksootilisematest näiteks Isuzu, Plymouth, Eagle, GMC, Porsche ja isegi Tata (India maastikuauto).

Võrreldes mullusega pole pilt siiski enam nii kirju -- siis registreeriti ka üks uus Dacia ja üks Maruti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing