17. juuni 1998 kell 22:00

Hõimukunst lillepoes postil

Paistab, et sisekujundusprobleemidesse on Tõnismäe lillepoes suhtutud lõbusalt ja kergelt. Kujunduselemente on käsitletud ennekõike meeleolukate vihjetena. Hõimukunsti sugemetega seinamaalingud viitavad eesmärgile luua troopilise lopsakuse õhkkond. Seda taotlust toetab müügil oleva kauba, lillede ja muu pudi-padi kaootiline väljapanek.

Kauba eksponeerimiseks on kasutatud dekoratiivsetele seintele vastanduvat metallmööblit ja peitsitud puitpindu. Suhtumine, mis kõneleb laheda meeleolu eelistamisest stiilipuhtusele.

Seetõttu arvan, et nüanssides võinuks meeleolu loomisel ka edasi minna: näiteks spetsiaalset muusikatausta kasutada.

7 punkti

Seal käies jäid mulle meeldiva külje pealt silma mõnus kollane seinte värv ja suured aknad.

Kuigi praegu tehakse tihti nii, mulle siiski ei meeldi, kui müüakse koos alkoholi ja lilli. Alkohol võiks olla siis vähemalt kallis ja stiilselt välja pandud: näiteks puust kastides.

Vastuoluline on see, et nii riiulid kui aknalauad on tehtud hööveldamata puidust ja siis tuleb äkki täiesti tavaline läbipaistva sõrestikuga kaasaegne müügilett. Paratamatult tekib kimpe tehes leti taha lilleprahti ja läbi kinnise leti ei torka see ostjale silma.

Selline mõnusalt täis joonistatud post eeldaks eelkõige omapära -- stiilseid lampe, letti ja muud.

5 punkti

Väike, lihtne ja hubane, nagu üks lillepood olema peab. Sisekujunduses on kasutatud julgeid värvilahendusi ja väheste vahenditega on saavutatud päris hea üldmulje. Omapära lisab see, et isegi radiaatorid on värvitud. Suured aknad muudavad ruumi avaramaks.

Kuigi post müügisaali keskel võtab ruumi, on ta huvitav detail.

Samas jälle hakkas silma, et laelambid on vanad ja odavad. Ehk olnuks mõttekas siia rohkem investeerida. Ka aknad ja uksed võiks ilusamad olla.

Ostja poolelt vaadates, tundub väga mugav, et kõik küllaminekuks vajaliku: lilled, kommid, kaardid, saad osta ühest kohast. Ka asukoht on poel igati soodne.

7 punkti

Arvan, et Tõnismäe lillepoe kujundus on päris originaalne välja tulnud. Mulle meeldis, et olemasolevaid vahendeid kasutades on saavutatud lihtne ja huvitav efekt. Mulle näib see kauplus mingi omaette isepärase stiigiga tehtud olevat.

Kuigi samas paistab, et poe müügisaali viimistlus ja ka valgustitorud laes pole praegu enam oma esimeses nooruses.

Sellise odavalt tehtud, aga omapäsase kujundusega saab vast iga inimene hakkama, vaid pealehakkamist on vaja.

Remont on tehtud seal küll päris ammu. Hiljem on vaid värvi lisatud. Aga see kujundus iseenesest on niiviisi lahendatud, et remonti polegi vaja.

8 punkti

Hetkel kuum